Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 4 nap telt el a lábujjam...

4 nap telt el a lábujjam törés óta, most bekötöttem leukoplasttal. Van értelme?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 24. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hogyne, ügyes vagy, veletlen se keress fel egy dokit
2018. ápr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tört az el. Ha eltörik , biztos hogy orvoshoz mentél volna.
2018. ápr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jaj, te vagy az, aki tegnap kérdezte, hogy van-e értelme még bekötni? Ott csak sima ujjat írtál, arra írtam, hogy rögzíteni kell. Lábujjnál sem árt nyilván, de azt nem használod olyan intenzíven, mint a kezedet. Merev talpú cipőt hordjál, amibek nem hajlik lépés közben a lábujjad. 4-6 hét a csontosodás, addig hordd. A rözgítéssel nem ártasz, sőt, nem nem feltétlen szükséges.
2018. ápr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*de nem feltétlen szükséges
2018. ápr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 szenes43 ***** válasza:
Egyszer én is a kis lábujjamra húztam a hegesztőgépet és kiráztam a körmöt a zoknimból. Másnapra bekötöttem és jó erősen leukoplaszttal körbetekertem. Ráhúztam egy nejlonzacskót fürdéskor.Szerencsém volt hogy nagy teljesítményű védőgázas heg. gépnek gumikereke volt.Rajta volt még + a CO. palack is.
2018. ápr. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A lábujjak törése akkor fordul elő, ha mezítláb kemény tárgyba rúgunk. Ha a lábujj erősen deformált, helyretétel lehet szükséges. A 4 kisebb lábujj egyszerű törései gipsz nélkül gyógyulnak. Bizonyos fogások, így az ujj sínezése néhány hétre a szomszédos lábujjhoz ragtapasszal, vagy nejlonkötéssel (Velcro), és egy kényelmes cipő csökkentheti a fájdalmat, és védi a lábujjat. Merev-talpú cipők jó támaszt nyújtanak a törésnek, ugyanakkor a széles, puha cipők kevésbé nyomják a megduzzadt ujjat. Ha a normál cipőben a járás túlságosan fájdalmas, az orvos felírhat speciálisan készített gyógycipőt.


Az öregujj (hallux) törése sokkal súlyosabb, mint a többi lábujjé, kifejezettebb fájdalmat, gyulladást és bőralatti bevérzést okoz. Leggyakrabban az okozza, hogy a beteg beüti az öregujját valamibe, vagy ráejt egy súlyos tárgyat. Ha töréskor az ízület is megsérül, műtétre is szükség lehet.

2018. ápr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző jól írja.


Nem mindegy, melyik lábujjad tört el. Megírhatnád. Kiráztad a zokniból a körmödet? Hát nem kicsit fájhat. Én inkább elmennék vele orvoshoz a helyedben, mert ha a körmöd egyből leesett, ha nem is tört el, a leukplast nem elég, főleg steril géz nélkül. Elfertőzödhet.

2018. ápr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocs, ezt benéztem. Olvastam a kommenteket, 5-ös írta a körömleesést.

Sorry.

Akkor sem ártana megmutatni orvosnak, ha a nagylábadujjáról van szó.

2018. ápr. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Második tört el
2018. ápr. 24. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!