Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Melyik kést érdemes megvennem?

Melyik kést érdemes megvennem?

Figyelt kérdés

Főleg mentőtisztek, mentőápolók véleményét szeretném kikérni. Melyik kés lehet a hasznosabb munka során és miért?

(Nekem az első tetszik a legjobban, viszont azon nincsen recés rész és nem tudom, hogy ez hátrány-e.)


1.

[link]


2.

[link]


3.

[link]



2018. jún. 9. 21:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyéb javaslatokat is szívesen fogadok! :)
2018. jún. 9. 21:40
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok se mentőtiszt, se mentőápoló, viszont értek a késekhez. Én az 1.-t venném meg. Ilyen pengeméretnél a recézett rész csak dísz, de semmit nem lehet vele csinálni. Nincs olyan munka, amihez kellene.
2018. jún. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Én mentőápoló vagyok több éve. Nagyon jól elvagyok ilyen "kiegészítők" nélkül. Pár bajtársnak láttam már. Menő, de többet nem ér...
2018. jún. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
A Magnum ismerős nekem (3), de az 1. sem rossz. Nekem vált már párszor hasznomra ;) Hétköznapokban főleg, volt "szerencsém" balesetnél használni civilben
2018. jún. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Öszinten szolva, ezek mind a gagyi kategoriaba esnek. Minden tekintetben. Ormotlanok, gyartasi minöseg siralmas es a penget ne is emlitsük. Nagyobb valoszinüseggel kart teszel sajat magadban, ha ezeket hasznalod komoly körülmenyek között.


Ha mindenkeppen kest szeretnel, olyasmit ajanlanek, mint a Spyderco Para 3-at.

Üvegtöreshez pedig külön eszközt, ami nem rejti magaban a veszelyt, hogy te is megserülj.


Mentös körben pedig legjobb hasznat veszed a Leatherman Raptornak!

Tudom, az egy ollo, de a gyürüt is kepes levagni egy ujjrol, a nehez börkabatot egy motorosrol es övtartojaval mindig keznel van. Nem utolso sorban pedig nem sokkolja az amugy is traumatizalt serülteket.

2018. jún. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Azt elfelejtettem hozzatenni, hogy a Raptoron pedig van üvegtörö, amit biztonsagosan lehet hasznalni!
2018. jún. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Raptor a legjobb a mentős munkához, de bármelyik Leatherman multiszerszám, Victorinox Rescue Tool, Mikov Rescue is oké. Azonban amire ezek a kések valók, azokat a melókat (vágás, törés, feszítés stb) a tűzoltók végzik, nem a mentősök. Ráadásul a tűzoltóknak a tűzoltó szerre málházva vannak műszaki mentő felszerelések, nem feltétlenül szükséges saját eszközt használniuk. De azért mindenkinél van egy-két ilyen cucc :-).
2018. jún. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
A 7. válaszoló vagyok, valamit elfelejtettem. A mai összecsukható késeknél gyakori, hogy nincs a gerincén végigfutó rugó és pl. laprugó biztosítja nyitott állapotban, ezáltal ha szemből "belenézel" átlátsz rajtuk. Emiatt gyengébb a konstrukció, nagyobb erőhatás esetén pedig az a csap, ami felelős a nyitva rögzítésért, egyszerűen kitörik, kiesik. Ezért jobb választás az a kés, amin nem látsz keresztül, és olyan rögzítő rugóval is el van látva mint pl a Victorinox Rescue Tool.
2018. jún. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. jún. 29. 21:40
 10/11 Csongor444 válasza:

Végül is a spyderco para 3 csak egy 50-es...

Semmi...

2018. júl. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!