Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nagyon fáj a bokám, muszáj...

Nagyon fáj a bokám, muszáj lesz elmennem a balesetire. Mit kell csinálnom? "be kell jelentkezni? Még sosem voltam.

Figyelt kérdés
Fociztunk a haverokkal, amikor elestem. Akkor is fájt, de miután hazaértem, egyre jobban. Meg is van dagadva. Menni tudok rajta óvatosan. Délelőtt elmegyek megnézetni, nincs messze az SZTK. Odaérek, és mit kell csinálni, mit kell mondani, hogy működik? Vagy csak le kell ülni és sorrendben behívnak? Még sosem volt olyan sérülésem, hogy legyen ilyen tapasztalatom. Várhatóan mit fognak csinálni? A röntgen és a kezelés hogy működik, mikor jön? Köszönöm a válaszokat.
2018. aug. 28. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Általában az SZTK-kban van egy regisztrációs pult, ahol felveszik az adataidat. Ide kell a személyi, taj kártya, lakcímkártya. Utána elirányítanak a megfelelő számú rendelő ajtajához, és ott kell várnod, amíg név szerint szólítanak. Bent pedig eldöntik, hogy milyen ellátást igényelsz.

Röntgent a sebész kéri, ha úgy ítéli meg, hogy kell. Ilyenkor ad egy papírt, azzal sorba kell állni az RTG ablaknál, elveszik a papírt, majd leülsz ér vársz, hogy szólítsanak. Ha kész az RTG, az eredménnyel visszamész a sebészetre, ekkor már nem kell sort várnod, de be kell adni a papírod, és újra szólnak, ha te jössz.

Ha szükséges gipsz, ezután teszik fel. Mikor kontrollra mész, szoktak gipszben is röntgenezni.

Lehet, hogy csak rugalmas pólya (fásli) kell, meg valami kenőcs, és fájdalom csillapító.


Tipp: ha teheted, ne egyedül menj. Ha mégis, vigyél pl. könyvet, rejtvényt, vagy amivel elfoglalod magad, mert általában sokat kell várni. Jó, ha van nálad kaja, és inni való is. Légy türelmes, mert a sor leginkább soha véget nem érőnek tűnik.


Mielőbbi gyógyulást! :)

2018. aug. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Viszed a TAJ-kártyádat, személyidet, és bejelentkezel a recepción/kartonozóban, hol hogyan hívják, ha van. Megmondod, melyik rendelésre akarsz menni, elintézik a papírmunkát, aztán odamész a rendelőhöz, és vársz, amíg szólítanak. Először megnéz a doki, a többit majd elmondják, ha valami nem világos, kérdezz ott nyugodtan. Készülj fel, hogy jó eséllyel sokat kell várnod.
2018. aug. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy volt, ahogy mondtátok. Osztálytársammal mentem el, akinek volt otthon mankója, elhozta, és úgy mentünk. Szerencsére nem volt nagy tumultus, viszonylag rugalmasan ment az egész. A bokaszalagjaim megrándultak, illetve húzódtak, a gyorsabb gyógyulás érdekében begipszelték egy pár hétre. "Megdicsértek",hogy mankóval jöttem, amúgy is kellett volna így.
2018. aug. 28. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!