Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaszalag szakadás levették...

HUN-Bence kérdése:

Bokaszalag szakadás levették a gipszet fáj ha szúr ha rá lépek jó ez?

Figyelt kérdés
Ma vették le a gipszet bokamerevítőt használok jelenleg, azt mondta az orvos még az se kellene de én hordom mert érzem hogy kell és jó. De amikor megyek sántitva értem hogy szúr néha és kicsit fáj meg mintha belül "ropogna". Az orvos nem rögeneztette meg a gipsz levétel után ami szerintem nem jó.

#szakadás #bokaszalag #végtag sérülés
2018. nov. 30. 16:23
 1/2 A kérdező kommentje:
Bokaszalag szakadás levették a gipszet fáj szúr ha ralépek jó ez?
2018. nov. 30. 16:26
 2/2 anonim ***** válasza:

A röntgen csak csontsérüléseket mutat ki, szóval felesleges lenne.

Viszont az orvos vagy trehány, vagy az "új módszerek híve" - én nem javaslom, hogy hallgass rá.

Kétszer volt szalagszakadásom, az elsőnél kifogtam egy hasonló dokit, aki túl korán erőltette a járást (a 4. naptól, rögzítővel), és semmi kezelést nem írt ki. Iszonyatosan fájt. A 10. héten hívtam fel egy baleseti sebész ismerőst, hogy normális-e, hogy még mindig fáj. Mondta, hogy nem, és kiakadt, hogy nem küldtek el gyógytornára meg kezelésekre. Visszamentem a rendelőbe ahhoz az orvoshoz, akit ajánlott az ismerősöm, és ő kiírta a kezeléseket. Ezek nagyon sokat segítettek. De mivel későn kezdtem, meg előtte feleslegesen terheltem is, a teljes gyógyulás a normál 6 hónap helyett csak két és fél év múlva következett be.

Ezek után a második esetnél már résen voltam, és kőkeményen betartottam, hogy két hétig éjjel-nappal rögzítés (akkor nem gipszelték), utána már csak nappal, és minimális terhelés, fokozatosan növelve a 6. hétig. Utána pedig gyógytorna. Gyönyörűen helyre is jött kb. 3-4 hónap alatt, fél év múlva már el is felejtettem. :)

Szóval én a konzervatív kezelést találtam hatékonynak, csak ezt tudom ajánlani bárkinek.

2018. nov. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!