Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha, én kárt teszek magamban,...

Ha, én kárt teszek magamban, az a körülöttem élők felelőssége? Teszem azt, ha tudnak róla, de nem tesznek semmit?

Figyelt kérdés

2012. szept. 5. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem. Kizárólag az aktív segítségnyújtás büntetendő.

Jó, hát erkölcsi értelemben valahol igen.

2012. szept. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha kiskorú vagy előveszik a szüleidet, egyébként úgy van, ahogy az első mondja.
2012. szept. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hm... Hány éves vagy? Azért gondolkozol ezen, hogy bosszút állj a szüleiden...?

Vagy házas vagy és a házastársadon szeretnél bosszút llni?


Az a helyzet, hogy csak a te felelősséged.

2012. szept. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Felesleges ilyen hirtelen konklúziót levonni. Nem akarok senkin bosszút állni, csak érdekelt..
2012. szept. 10. 17:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Khm.. azért "csak úgy" nem töpreng valaki ilyesmin.
2012. szept. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem is csak úgy egyáltalán. De biztos nem azért csinálnám, hogy bosszút álljak. Ez igazából meg sem fordult a fejemben, még csodálkoztam is, hogy megemlítetted..Nyilván más miatt szeretném megtenni.
2012. szept. 10. 21:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Mármint miről tudnak? Hogy ilyen gondolatokat forgatsz a fejedben? Mégis mit lehetne tenni? Ha valaki annyira beteg, hogy lepereg róla minden, amit tesz vagy mond a környezet, és csak a halálra tud gondolni, mert az élet már egyáltalán nem érdekli, miért lenne ez a környezet felelőssége? Van olyan állapot, amikor az egyénnek nem számít, hogy szereti valaki, hogy mindene megvan, mert annyira ráállt a témára. Viszont nem vihetik csak úgy be az idegosztályra, hogy ugyan kezeljék már ki... Milyen felelősségre gondoltál?
2012. okt. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért ez nem minden esetben van így, ahogy leírod. A felelősség alatt azt értem, ha látszik valakin, hogy segítségre van szüksége, s ezt a környezet látja is, de nem tesz semmit, az mulasztás. Én amit lehet megteszek a barátaimért, környezetemért, de lehet, hogy néha elég kevés. Sokat töprengtem, s ez a kérdés elvesztette aktualitását, mert rájöttem, hogy ez az a tényező, ami a legkevésbé fontos..a felelősség.
2012. okt. 20. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!