Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kinek a felelőssége, ha a...

Kinek a felelőssége, ha a járdán esek el a jégen és megsérülök?

Figyelt kérdés

Minimális sérülésem van, legalábbis eddig úgy néz ki, bár a lábzsibbadás kicsit aggasztó, ami azóta van.


Nem szándékozom senkit feljelenteni vagy ilyesmi, szimplán érdekel, hogy ilyen esetben ki a felelős (és komolyabb baleset esetén mi a teendő).


Köszönöm annak, aki válaszol!



2019. jan. 12. 00:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%

Aki elesik, az mindig felelős maga is. Pont azért, mert mások nem esnek el, tehát akkor ő is tehet róla. És nem csak a kora miatt. Nem megfelelő cipő, nem megfelelő tempó, miért nem ment a másik oldalon, miért nem várt stb. Érdekes, ha közterületen az autóval kicsúszunk, akkor nem az útviszonyoknak megfelelően vezettünk és mi vagyunk a hibásak. Nem meglepő módon azt az önkormányzat és a Magyar Közút (nem) takarítja és ők mindjárt nem felelősek.

A járdatakarításnál bezzeg az önkormányzat rásózza a KÖZterület takarítását a lakóra, az meg járjon haza a melóból 100 kilométerről fél óránként és ő lesz a hülye az irodájából, ha valaki rizikózik az ónos esőben pl. Szánalmas.

2019. jan. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Közterületen - az ingatlanok előtti járdaszakaszok kivételével - valóban a közterület kezelőjének kötelessége a takarítás, így ő a felelős azért, ha a mulasztása miatt valaki balesetet szenved. Ugyanúgy be lehet perelni pl. egy városi önkormányzatot, mint egy magánszemélyt.

Túlzásokba nem kell esni: nem kell hazajárni munkából fél óránként vagy ilyesmi; de ami általánosságban elvárható, azt meg kell tenni - munka előtt és után havat lapátolni, jégteleníteni, sózni stb. Ha szükséges, akkor még egyszer, lefekvés előtt mondjuk.

És az is igaz, hogy a gyalogosoknak pedig körültekintően kell közlekedniük, megfelelő lábbeli, óvatosság stb.

Azzal nem bújhat ki senki a felelősség alól, hogy a gyalogos miért nem ment át a másik oldalra, vagy hogy mások miért nem estek el egy bizonyos ponton.

2019. jan. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12-es

Tévedsz, nem elégednek meg az elvárhatóval. Egy az egyben ráhúzzák a vizes lepedőt a tulajra.

2019. jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Mindenkinek igaza van, éppen ezért általában ezek úgy zárulnak, hogy a felelősséget nem tudják egyértelműen megállapítani. Az más, ha valaki otthon van és nem foglalkozik vele, hogy a járdát letakarítsa és erre van bizonyíték.

De mondok mást.

Mi van akkor, ha letakarítod a havat, de nem szórtad le és az reggelre lefagy?

2019. jan. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Akkor is a tulaj a hibás. Már persze Soros mellett.
2019. jan. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Egyetértek abban, hogy nincs felelős. Mindenki egyaránt hibás. Én is, a lakó is.

De:

- járdán nincs megfelelő cipő. Ha csúszik, akkor bármiben vagy, megcsúszhatsz.

- nem mentem gyorsan, nem is tehettem, tele volt a kezem és hátizsák volt rajtam. Koncentráltam arra, amiért arra jártam és ezért nem folyamatosan a lábam elé néztem.

- itt nincs másik oldal. Csak az egyik oldalon van járda, a másik oldalon max. az úton tudtam volna menni, ami járda megléte mellett szabálytalan, ráadásul nem azon az oldalon volt dolgom.

- mire kellett volna várnom? Hogy elolvadjon a jég, vagy só hulljon rá az égből? Esetleg várjam meg a tavaszt? Ezt nem igazán értem...


Óvatos szoktam lenni, az első eset volt, hogy megcsúsztam és elestem. Persze, én is figyelhettem volna jobban, ahogy a lakó is sózhatott volna, aki reggel minden bizonnyal elment dolgozni. Ha nem tett így, akkor este is láthatta. Az a jég nem egyik pillanatról a másikra lett ott.

2019. jan. 15. 21:04
 17/17 anonim ***** válasza:

Én nem tudom jogilag hová tartozik, de hallottam én is azt, hogy elvileg a tulaj felelőssége. De nekem is mindig pont az jut eszembe ilyenkor, hogy mi van, ha nincs otthon, mi van, ha lefagy reggelre, de még nem is ébredt fel, stb.......

Komoly baleset esetén ,ha fel akarod jelenteni, akkor orvosi jegyzőkönyv + a képalkotó felvételek másolata vagy eredeti felvételek, de ez utóbbit sokszor rendőrség szokta kikérni hivatalból.

Mondjuk nekem eszembe nem jutna sosem, hogy akárkit is feljelentsek emiatt, de másik oldalról biztosan kötnék felelősség biztosítást ilyenesetekre.

2019. jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!