Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megcsípett az áram? Reggel...

Megcsípett az áram? Reggel véletlen hozzáértem egy megtört laptoptöltőhöz ami bevolt dugva.

Figyelt kérdés
Éreztem hogy megcsípett egy másodpercre, de el is húztam rögtön a kezem. Nyoma nincsen. Különösebbet nem érzek. Lehet valami bajom tőle?Érdemes orvoshoz fordulnom?

##áram#csípés#
2019. márc. 20. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Túléled, nagyon picit rázott csak meg. Nem vagyok fizikus, de nem a 220 csapott meg! A töltő csak egy adapter, ami átalakítja a 220-at kisebbre.
2019. márc. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Semmi esetre se próbálja ki senki, de pillanatnyi időre még a 220 V sem okoz gondot, ha egészséges a szíved.

Kérdező, ne aggódj. Ha most nem érzel kellemetlen hatást (nem is tudom elképzelni, hogy lenne), akkor minden rendben.

2019. márc. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat most megnyugodtam. Csak elolvastam pár dolgot és kicsit beparáztam. Kicsit fáj az alkarom de nem vészes minimálisan csak.
2019. márc. 20. 11:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A lányom kb. 3 éves lehetett, amikor ugyanígy megcsípte az áram egy olcsó kínai karácsonyfaégő dugójával. Nem vettük észre, hogy pont a dugójánál meg volt törve, ő meg kihúzta. Neki még kormos is lett az ujja, sírt, mint a fene. Elvittük az ügyeletre, de semmi baja nem lett az ijedtségen kívül szerencsére.
2019. márc. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Vélhetően statikus elektromosság, ami által éreztél némi kis áramütést. Ez egyébként többnyire nem veszélyes, hacsak nincs gázszivárgás. Velem is fordult mar elő ilyen sokszor, pl télen ha leöltözom picit feltöltödtem és megrázott mondjuk a kilincs. Am rossz a billentyűzetem. Azért ha gyanakodsz nézésd meg a töltőt.
2019. márc. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Töltő engem már sokszor csípett meg, de nem lesz semmi bajod.
2019. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5.! Az egészen más. Amiről a kérdező ír, az tényleg áramütés. Amikor feltöltődsz elektromos árammal és megcsíp a kilincs, attól nem bizsereg könyékig a karod. Engem is rázott már meg áram, de nagyon rossz érzés.

Én írtam a 3 éves lányomról... Ott nagyobb baj is történhetett volna, de szerencsére megúsztuk. Ki is dobtuk azonnal. Az nem volt annyira vicces, mert mint írtam, kormos volt az ujja és sírt nagyon.

2019. márc. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!