Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Törött boka rehabilitációja?

Törött boka rehabilitációja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan 2 hónapja törtem el a belső bokámat. (simán, kis distractioval) Meg lett műtve, csavarozva van. Járógipszben elég jól voltam, járkáltam vele mintha semmi se történt volna. Most sincs vele nagy probléma, nem szokott a műtét helye fájni, csak nehezebbnek érzem a sérült lábam és merevnek.

Ami viszont fáj, az a sarkam és a talpam néha. Amit nem értek. Ennyire elszokott a mozgástól?

Meg ugye nem nagyon tudom hajlítgatni a lábam. Azért próbálgatom tornáztatni, mert nem küldött gyógytornászhoz az orvos.

Ezen kívül sokat sétálok és biciklizem, mert úgy vettem észre, ha így teszek és nem ülök egész nap, akkor nem úgy dagad be este. Például ma se mozogtam sokat, és be is dagadt rendesen. Nadálytő krémmel kenegetem.


Mégegy kérdés: miért dagad a külső bokám is? Néha jobban be van dagadva, mint a belső.


2019. máj. 13. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, érdekes dolog, nekem is műtötték anno, bár csavarozni nem kellett. Nem volt gyógytorna, nem fájt, és nem is dagadt. Lehet, hogy meg kellene kérdezned az orvostól, hogy ez normális-e.
2019. máj. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Fájni nekem se fáj...jövőhéten megyek vissza kontrollra, majd akkor mondom.

Egyébként te hogy törted el? Szokott fájni? Sportolsz?

2019. máj. 13. 23:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon régen törtem el, több mint húsz éve. Jégen elcsúsztam, és kifordult. Semmi bajom nem volt vele azóta (bár történt focinál egy szalagszakadás pár éve), talán még erősebb is azóta, mint a másik.
2019. máj. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megnyugtatott. :)
2019. máj. 13. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!