Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A nagylábujjam hirtelen...

A nagylábujjam hirtelen meghajlik és elvesztem az irányítást felette. Mi lehet vele a gond, milyen orvoshoz forduljak, addig is mit tehetek érte?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdődött. Elkezdett fájni a jobb nagy lábujjam, kicsit a lebfejem teteje is, ahol az ín megy hozzá. 1-2x volt olyan, hogy mikor nadrágot húztam fel kiakadt oldalirányba és kézzel kellett visszaraknom.

Ma egy 2 sávos zebrán futottám át. Éreztem h elkezd fájni a lábujjam, majd még durvább fájdalom állt be az Achilles ínamba. Nem bírtam tovább menni, az utca közepén levettem a cipőmet, zoknimat és a nagylábujjam teljesen behajlott (most nem oldal irányba, hanem lefele/hátrafele). A hajlító izmaim teljesen megfeszültek, percekig kiegyenesítve kellett tartanom a lábujjam és megismétlenem míg vissza nem állt normális állapotba.

Mi lehet a bajom? Valamilyen hiányom lenne? Magnéziumot elkezdek szedni, segíthet? Milyen orvoshoz forduljak ezzel?


2019. máj. 30. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem egy szallag szakadásod lehet. Az simán lehet fájdalom mentes, csak a szallag nem tartja a lábújadat...


Èn azt ajánlom, hogy még most menj el ügyeletre, de legkésöbb holnap reggel. Addig semmi esetre se terheld, ha lehet ne is nehezedj rá.


Ha ez tényleg szallag szakadás, és nincsen kezelve, lehet örök életedre így marad, söt egyre jobban fog fájni, mert nem tartja a szallag.

2019. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De mostmár visszaállt és olyan mintha normális lenne. Jó pár hete ismétlődve visszatér.
2019. máj. 30. 20:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen érzés volt, amikor begörcsölt a talpam. De ha nem vagy biztos benne, inkább menj orvoshoz, nem kéne, hogy maradandó bajod legyen.
2019. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!