Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Achilles in gyulladas van a...

Achilles in gyulladas van a labamban, mit fognak vele csinálni?

Figyelt kérdés
Alig tudok már ráállni. Mit csinálnak vele? Hallottam hogy lehet gipszbe kell tenni de én azt nagyon nem szeretném.
2019. júl. 2. 10:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Mindkét lábam gipszben van hetek óta emiatt. Úgyhogy ha rossz a helyzet és azt írod alig tudsz ráállni akkor gipszet fogsz kapni meghozza fekvőt.

Nekem nem volt ilyen durva a helyzet hogy nem tudok ráállni csak éreztem hogy fajnak nagyon. Elmentem dokihoz gondoltam ír valami krémet ra vagy gyulladascsokkentot..aha, megvizsgált és egy órán belül már a gipszeloben feküdtem mindkét lábam feher csizmában.

Haza se engedett így, hívtam baratnomet hogy mindkét lábam gipszben és osztályon fekszem gondolhatod..

Azóta itthon vagyok, de fekvogipszekben. Ez lesz 8 het, utána műanyag csizma szeruseg kerül mindkét labamra amiben majd már lehet mankozni.

Szóval készülj arra hogy fekvogipszet kapsz.

2019. júl. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ja és egy sztori: aki mellettem feküdt az egyik lába térdig a másik combtőig volt begipszelve. Nem engedte gipszelni így műtét lett belőle és az egyik labat combig rögzíteni kellett a gyulladas miatt..
2019. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Gipszbe tették mindkét lábam reggel. A rendelésrol már nem engedtek haza, toltak a gipszelőbe :( Nem volt semmi más opció, csak a teljes tehermentesítés. Nekem jarogipszet nem említett a doki, azt mondta egyáltalán nem szabad terhelni a labaimat.

Gipszlevetel időpont nálam nincs, 4 het múlva gipszcsere lesz. Hány hetre számíthatok?

2019. júl. 3. 13:14
 4/19 anonim ***** válasza:
Sajnálom, tudom milyen szar mindkét láb gipszben.. Szerintem kb neked is lesz 8 het de utána te is fogsz kapni meg valami rogzitest járáshoz tuti. Nekem ezek a műanyag csizmák lesznek a lábamon utána, ez már lecsatolhato lesz de nem tudom mennyire szabad majd levenni vagy 0-24 hordani kell e azt is.
2019. júl. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Táppénzen vagy te is gondolom. Neked mit szóltak a munkahelyeden?

Én nem készültem arra hogy mindkét lábamat gipszelni kell és lábra se allhatok.. rendelésrol toltak fel a gipszelőbe, én ott szoltam is a főnökömnek telefonon hogy nem tudok bemenni mert gipszbe kell tenni a labaimat. Az a benyomásom hogy nem érti meg miért kell a fekvőgipsz ha nincs törésem.

Közben kiderült hogy nekem is 8 hetig kell viselnem a gipszeket :(

Utána meg műanyag rogzitest javasolt de azzal már mankozni fogok.

De 8 het munkából kieséshez a főnököm nem tudom mit szól.

Irodában dolgozom de az orvos nem enged dolgozni. Mondjuk be se tudnék így menni két gipszben. Csak idegesít mit gondolnak rólam hogy szórakozásból van mindkét lábam begipszelve?!

2019. júl. 8. 06:30
 6/19 A kérdező kommentje:

Nekem totál derült égből villámcsapás volt hogy gipszelni kell. Én úgy mentem oda a rendelésre hogy ad valami bogyot vagy krémet az orvos. Erre a vizsgálat után közli hogy akkor fekudjek fel az ágyra és feltolnak a gipszelőbe mert mindkét lábamat be kell gipszelni.

Persze próbáltam alkudozni hogy más rögzítés nincs e vagy más alternatíva de nincs. Teljes nyugalomba helyezés.

Én a munkahelyemet már az osztályról hívtam fel, addig totál sokkban voltam. Nekem nem volt ilyen hogy nem akartak elhinni. Inkább szornyulkodtek.

Nem tud mit csinálni a főnököd. Az orvos nem viccből tette gipszbe mindkét lábad hanem mert erre van szükség. Fogsz kapni mindenről papírt és tudod küldeni a munkahelynek. Az ambuláns lapon rajta lesz a diagnózis és hogy gipszben vagy.

Ezen ne parazz, a főnököd hülye!

2019. júl. 8. 21:21
 7/19 anonim ***** válasza:

Nektek Achilles in gyulladas van vagy más is ami miatt gipszelni kellett?

Nekem gyulladas van de emiatt nem akarok gipszet :/

Más alternatíva nem volt nektek? Mit mondott az orvos, azonnal gipszbe tett?

2019. aug. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Gyulladas van nekem mindkettőben. Ezzel gipszelnek ha olyan az orvos azonnal.

Nekem már nagyon fajt. Én kórházi rendelesen voltam, vizsgálat után mondta rögtön az orvos hogy az agyrol fel se álljak, tolnak át a gipszelő helyiségbe és amint szabad volt a gipszelo már tettek is gipszbe mindkét lábam.. utána osztály 1 hetig aztán haza tolószékben.

Már több mint egy honapja vagyok gipszben. Nekem majd augusztus végén kell visszamennem és akkor cserélik jarogipszre. Elvileg onnantól legalább mankóval tudok majd menni.

Viszont ami jó hogy kb 1-2 het alatt megszokod a gipszeket és javulni fog a lábad, nekem most már nem faj.

Azért kell sajnos ilyen sokáig a gipszet viselni mert idő kell mire lemegy a gyulladas. Jobbulást!

2019. aug. 7. 13:47
 9/19 anonim ***** válasza:

Update: én ma kaptam meg a jarogipszeket. Mindkettőn sarok van és ezen tudok járni. Nagyon lassan és keveset szabad csak egyelőre, de már ez nagyon jó érzés ennyi fekvés után!

Az első heten csak 5x10 perc per nap amit állva tolthetek és majd fokozatosan növelve erek el oda hogy a tervezett 4 het gipsz végére már mehetek rendesen.

Levétel után nekem azt mondta az orvos hogy fáslizni kell még par hetig, de az már semmi a gipszhez képest.

Amitől tartok az a visszaesés.. meg egyszer nem bírom ezt ki. És az orvos azt mondta ez a gipszlevetel utáni 1-2 honapban fog kiderülni.

Volt valaki akinek újra begyulladt? Olyankor mi van? Újra fekvőgipszet kap?

2019. aug. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Kiújul sajnos. Egy ideig jó a gipszelés után, de újra be fog gyulladni.

6 hetig volt mindkét lábam fekvőgipszben, 3 het járógipsz.

Utána kiujult.

Maganorvos műtött. Jelenleg újra gipszben fekszem, 7 hét fekvő..

Az hogy csak begipszelik hónapokra nem segít csak felesleges szenvedés az egész.

2019. aug. 29. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!