Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés

Hogy vagy hol lehet olcsón szemüveget csináltatni, ami nem Sztk-s, szódászsifon szemüveg, hanem valami normális, de nem extrém csillivilli? 20eFt alatt?

Hol vagy hogy tudnék csináltatni olcsón szemüveget, ami nem bóvli, de nem is kell az a nagy dizájnos, csak pirosat akarok és fémet, amin alul nincs keret... -0.5 és -1es dioptriás kellene. Kontaktlencsét nem szeretnék. Mondjatok tippeket léccii, hogy lehet olcsóbban megúszni, mint 20eFt! :(

2011-04-11 20:49  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
vision expressnél tuti
optinetnél is valószínűleg

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2011-04-11 20:51 Privát üzenet
Pl. nálunk, Hejőcsabán van egy optikus. Ő megcsinálná neked. Ugye te is hejőcsabai vagy?

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2011-04-11 21:19 Privát üzenet
A pirossal csak óvatosan.
Nálunk mondjuk mindig van valami akció... de én nem élnék vele. Nekem csak a lencséim voltak 30ezer felett, mert ez jó minőség, és a szükséges rétegeket is rátetettem. Mondjuk most a keretem is legalább ugyanannyi volt, de évekig hordható. Olcsó és jó keretek vannak, de a garancia se olyan rá, meg elhajlik, stb, tapasztalat.
De sztem 20ezer alatt... hát nem tudom. A keret simán. :S
De figyeld az újságban, sztem most legalább 5 optikában van valami akció.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2011-04-11 21:23 Privát üzenet
Általában a kis optikákban szoktak a legolcsóbbak lenni a szemüvegek. Nekem volt már 40 000 Ft-os Ofotértes szemüvegem is és az is csak 2 évig bírta... Szal én sem szoktam drágán venni, épp ma vettem új szemcsit, 22-ért és ez még egy drágább keret volt az üzletben. Szóval szerintem ne üzletláncokat keress, hanem kis optikákban nézz szét, ott mindig olcsóbb.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2011-04-12 00:34 Privát üzenet
első vagyok, tényleg érdemes körülnézni, de kis összehasonlítási alap: nem egyszerű a szemüvegem, de nem is megoldhatatlan -os, 6 dioptria feletti (vagyis egyedi rendelés, mert addig tartanak raktáron), AR réteg, fényre sötétedő, masszív, márkás fémkeret, üveg lencse vékonyított....kis optikában 100-120ezer...vison express 30% kedvezménnyel az egészségpénztári tagság miatt 35-45ezer közt mindig megvan, ami az orromon van épp az 4 éves Diesel keret

a nagy optikahálózatok ugyanis nem csak akcióznak, hanem jóval alacsonyabb áron jutnak hozzá termékeikhez

nem mellesleg, ingyen javítják a saját gyártmányaikat és biztosítást is vehetsz rá, ami nem mindegy ;)

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2011-04-12 21:34 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lézeres szemműtét? Valaki megcsinálta már? Mik a tapasztalatok? Tényleg teljesen élesen látnak utána véglegesen? Érdemes megcsináltatni, vagy inkább szemüveg/kontaklencse?
Szemüveg vagy kontaktlencse?
Mostanság mennyi egy kontaktlencse viselés havonta vagy félévente, a szemem 0,5-ös (tudom nem erős, de ha a szemüveg rajtam van jobb, de a szemüveget egyszerűen nem bírom viselni,..
Ha folyamatosan megfájdul a fejem 30-40 perc gépezés vagy TVzés után, akkor szemüveg kellene? Pécsett ez hogy működik? Hova kell menni, időpont, beutaló. Mi kell?
Létezik szemüveg vagy kezelés a macula degeneráció ellen?
Szemüveg, vagy kontaktlencse?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu