Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a probléma a látásommal?...

Mi a probléma a látásommal? Miért látok duplán? (KÉP IS VAN a panaszról)

Figyelt kérdés

A problémám az hogy "duplán"látok, vagy kettős látásom van. Nem tudom mitől lehet. Kb nyár elején jött ez a probléma, szóval lassan fél éve hogy ez a panasz előjött.. azóta minden egyes nap előjön, főleg esténként. TV-t nézni már lassan borzalmas. Sötétben ha látok fényt akkor azt duplán látom.


Szemüveges vagyok (-1.5 mindkettő). De csak géphez, TV-hez és suli közben hordom (táblához).


ITT VAN 2 KÉP, az első az eredeti kép, a 2. pedig a problémám.


Eredetileg:

[link]


És a 2. kép amit én szerkesztettem, szinte 100%osan ilyen a látásom ha TV-zek (vagy ha mást nézek):

[link]


Mit tehetnék ? Meg lehet oldani valahogy? Kérem segítsen valaki! 17 F

(Szemészeten voltam, ők még soha sem hallottak ilyenről, nem is tudják mi a bajom)


2011. okt. 10. 17:49
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

Nem, van hogy ha letakarom, vagy lecsukom az egyik szememet és pl nézem a tv-ben a 12-es feliratot, akkor van hogy látom az eredeti képet, egy nagyon éleset felette, és egy kissé éleset balra, vagy lefe, szóval 3x látom 1 szememmel a 12-es kört.


Ma voltam Neurológián. Semmilyen problémát nem találtak velem kapcsolatban, azt javasolták, hogy mennyek vissza szemészeti vizsgálatra....

2012. febr. 15. 21:54
 22/43 anonim ***** válasza:
Szerintem túlbonyolítod, semmi baj nincs vele, vagyis csak annyi, hogy nem jó a szemed, mármint gyenge, nem látsz élesen mint a többi. Én is kettőt látok a messzebbi dolgokból de ahogy feéveszem a szemüveget már nincs semmi gond. Lehet már rossza szemüveged, régi, vagy erősebb gyengébb kellene... a nem rendes szemöveg is elronthatja a látásodat.
2012. márc. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

4 Szemésznél voltam...


1. szemész: nem is hallott még a panaszomról.


2. szemész: elvileg ő tudja mi a bajom (mivel neki is ez a panasza) és valószínűleg soha se fog elmúlni. (még azt is mondta hogy próbáljam keveset hordani a szemüveget, mert elfog lustulni és akkor rendszeresen hordanom kell)


3. szemész: alaposan megnézte, volt 1 tippe (valami pisma lencsét mondhatott), de azt mondta elküld Pest-re, ott majd megtudjuk mi a bajom.


4. szemész: valamilyen lencsével befixált, hogy + - megegyezzen (valamilyen lencsével), majd felírt új szemüveget, amit ha hordok, kb 3 hónap múlva megszünteti a panaszt.


Tegnap megkaptam a szemüveget, kb 100%osan ugyan úgy látok csak annyi, hogy úgy torzul az egész világ, hogy csak na..

2012. ápr. 6. 09:43
 24/43 anonim válasza:

Hello!

Van valami javulás?

nekem már egyre gázabb, a holdból is 3-at látok....

2012. ápr. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Szevassz!


Semmi változás nincs... nálam is egyre gázabb a helyzet.

Nem tudom te hogy érted a 3as látást. Nálam úgy jön ki a többszörös látás, hogy már egy szemmel is van az eredeti hold, van egy kis képtolódás felfele és oldalra, így van 3 hold (de csak egy szemmel).


Elmentem még kórházba szemészetre ott az orvos felírt egy szemüveget. Tiltakoztam ellene de szüleim mondták hogy mások is mondták hogy hatásos... Ahogy sejtettem, mivel erősebb szemüveg volt, így hozzáromlott a látásom + még szinte jobban elcsúszik a duplalátás. :S


Tippünk sincs, hogy mi okozza.

2012. máj. 7. 20:19
 26/43 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

én is így látok, de nekem szemtengelyferdülésem van.

Csináltattam lézeres szemműtétet, de azóta még rosszabb a helyzet (nektek eszetekbe ne jusson!) és a dioptriák is visszaromlottak.

A neurológus hogy állapította meg, hogy nincs semmi bajod?

2012. máj. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim válasza:

SZia!


Nekem még vannak hátra vizsgálatok pl. MR. De eddig minden negatív volt.

A szemtengely ferülés az egyfajta kancsalság? Vagy lehet ez a rejtett kancsalság? mert ilyet is olvastam, hogy ezek is okozhatnak ilyet.

2012. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

Valami derült már h mi lehet a baj?

Szerintem az agyadban van valami baj! Menj el MR-re ott sztem kiderül a problémád!

2012. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

Elméletileg kiderült hogy mi a bajom.

Az orvos azt mondta, hogy azért látok duplán (össze vissza elmosódott szellemképeket látok, azaz fönt lent oldalt látok duplán), mert a szemem nem gömbölyű. Aki szemüvege szinte mindenkinek van ilyen panasza, de az esetek 99%-ban nem jön elő ez a kettős látás.


De szerintem butaságokat beszél az orvos. Van hogy alig látok duplán, valamikor meg nagyon brutálisan látom a dolgokat. És mindkét szememen pont egyszerre jön elő ?


Szóval még nem állok le amilyen vizsgálat létezik megcsináltatom. Szóval köszönöm hogy mondtátok, elfogok menni MR vizsgálatra is.

2012. aug. 28. 15:15
 30/43 Meknes válasza:
Nagyon érdekes amit itt leírtál.Én megnéztem a képeket és igen,bingó.Pont ezzel a problémával készülök egy optikába,hogy megvizsgálják a szememet.Én nem vagyok szemüveges,panaszaim kb 3 hónapja kezdődtek.Jövő hónapban vizsgáltatom meg a szemem,hát kíváncsi vagyok mit mondanak.Én ct-n és mr-n is voltam mivel sokat fáj a fejem és szédülök.Ott azt állapították meg,hogy az agyban a fehérállományban fél centis gócos laesiók vannak.Eredetük pontosan nem meghatározható,valószínűleg egy kisebb agyi trombózis maradványai.Kaptam aspirin protectet,hogy ne keletkezhessenek újabb vérrögök.A szédülésem nem sokat javult és most a látásom is hasonló mint a tiéd.Talán lehetséges hogy összefüggésben van az agyaddal ez az egész.
2013. máj. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!