Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a probléma a látásommal?...

Mi a probléma a látásommal? Miért látok duplán? (KÉP IS VAN a panaszról)

Figyelt kérdés

A problémám az hogy "duplán"látok, vagy kettős látásom van. Nem tudom mitől lehet. Kb nyár elején jött ez a probléma, szóval lassan fél éve hogy ez a panasz előjött.. azóta minden egyes nap előjön, főleg esténként. TV-t nézni már lassan borzalmas. Sötétben ha látok fényt akkor azt duplán látom.


Szemüveges vagyok (-1.5 mindkettő). De csak géphez, TV-hez és suli közben hordom (táblához).


ITT VAN 2 KÉP, az első az eredeti kép, a 2. pedig a problémám.


Eredetileg:

[link]


És a 2. kép amit én szerkesztettem, szinte 100%osan ilyen a látásom ha TV-zek (vagy ha mást nézek):

[link]


Mit tehetnék ? Meg lehet oldani valahogy? Kérem segítsen valaki! 17 F

(Szemészeten voltam, ők még soha sem hallottak ilyenről, nem is tudják mi a bajom)


2011. okt. 10. 17:49
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

Igen én is gondoltam erre az agyas dologra. El is mentem neurológiára, de ott 100%osan teljesítettem (és én sem érzékeltem semmilyen furcsa dolgot (émelygés, szédülés stb) ). Budapesten szemész is megvizsgálta nem tudom milyen dolgokkal, és kiderítették, hogy a szememben van a baj, és nem hátrébb az agyam felé.


A probléma még mindig nem oldódott meg... kontaktlencse nem vált be. Lehet ez örök titok marad miért ilyen...


Reméljük te sikeresebb hírekkel fogsz gazdagodni!

2013. máj. 24. 22:53
 32/43 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy cilinderes szemüveg kéne neked?
2013. jún. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim válasza:
Valami javulás?
2014. jan. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Semmilyen vállltozás nem történt, szerintem nem is fog... :/ annyi, hogy már hozzá "szoktam", így nem veszem annyira észre.
2014. jan. 27. 21:37
 35/43 anonim válasza:
Ugyanez a problema nalam is. Eloszor a femes dolgoknal vettem eszre a dupla konturt, arra gndoltam hogy a feny ugy esik ra biztos...aztan mar elkeztem figyelni, hogy pl lenezek a kezemre es az ujjamat hosszabbnak latom, vagy a lift mikor kiirja az emeletet akkor nemhogy kettot,de harmat latok a szambol ( egyet jobbra egyet balra). Kicsit parazom, hogy az agyammal van gond. Szemeszeten annyit mondtak ra, hogy ferde a szemuvegem. Hat koszi. Szemuveg nelkul is igy latok. :( nalatok van azota valami fejlemeny? Vagy tudtok ajanlani jo szemorvost? Koszi
2014. febr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

Nekem is van hasonló.

Kérdésem: kevés környezeti fénynél rosszabb-e? Én erős megvilágításnál (napsütés) gyakorlatilag nem veszem észre. Nagy kontrasztkülönbségeknél nagyobb az eltolódás, pl fekete háttéren fehér v piros csík a monitoron ?

2014. dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

Igen, kevés környezeti fénynél rosszabb. És meg is válaszoltad a következő kérdésed, fekete háttérnél szinte élesen látom a tárgy vetületeit. Este, vagy sötét helyen, ahol világos és sötét szín találkozik, ott sajna egyből előjönnek a "duplán látás" panaszai.

Világosban, amikor minden élénk, fényes, akkor mintha meg sem lenne a szemprobléma.


Neked mióta van ez a problémád? Hogyan jött elő?

2014. dec. 28. 23:45
 38/43 anonim ***** válasza:
1-2 éve rosszabb a szemem, -0,75 dp. Van szemüvegem, de nem igen a hordom, a kettős látást csökkenti egy bizonyos távolságig. Azt vettem továbbá észre, hogy ha erősen lefelé nézek ki, ott nincs ez. Arra gondolok tehát, hogy a szemem nem tökéletesen gömb alakú és ez fénytörési dolog. Amúgy annyira nem duplázódik, mint neked, inkább olyan, mintha egy vonalat 5 fóliával állítanánk elő (mindegyiken egy vonal) aztán ebből 4 fedésben, egyet meg lejjebb húzunk. Vagyis a 2. kép az első kontrasztjának kb 10-50%-a (a több akkor, ha világító tárgyról van szó)
2014. dec. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim válasza:

Pontosan ez a bajom nekem is, csak én nekem lefele torzul a kép de csak lefele, és hiába csukom be az egyik szemem, mind a kettővel úgy látok. Eddig nem vettem észre de most már egyre jobban feltűnik és mindig erre figyelek. Most tervezek menni szemészhez, már probáltam minuszos-pluszos szemüveget ilyen feleseket de semmit nem jelentett.


Eredeti:

[link]


Ahogy látok:

[link]

2015. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim válasza:

Az előző hozzászóló vagyok...

Voltam szemorvosnál, bemérték a szemem és nem "keratoconus" mint ahogy valaki írta. Astigmatizmus, vagyis cilinderes a szemem. 1,25-ös de 0,75-ben állapodtunk meg, még azzal is egész jó. Most mehetek csillagászati áron venni szemüveget! :(


[link]

2015. jan. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!