Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a probléma a látásommal?...

Mi a probléma a látásommal? Miért látok duplán? (KÉP IS VAN a panaszról)

Figyelt kérdés

A problémám az hogy "duplán"látok, vagy kettős látásom van. Nem tudom mitől lehet. Kb nyár elején jött ez a probléma, szóval lassan fél éve hogy ez a panasz előjött.. azóta minden egyes nap előjön, főleg esténként. TV-t nézni már lassan borzalmas. Sötétben ha látok fényt akkor azt duplán látom.


Szemüveges vagyok (-1.5 mindkettő). De csak géphez, TV-hez és suli közben hordom (táblához).


ITT VAN 2 KÉP, az első az eredeti kép, a 2. pedig a problémám.


Eredetileg:

[link]


És a 2. kép amit én szerkesztettem, szinte 100%osan ilyen a látásom ha TV-zek (vagy ha mást nézek):

[link]


Mit tehetnék ? Meg lehet oldani valahogy? Kérem segítsen valaki! 17 F

(Szemészeten voltam, ők még soha sem hallottak ilyenről, nem is tudják mi a bajom)


2011. okt. 10. 17:49
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
Azóta mi a helyzet?
2015. ápr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim válasza:
Én 3 éve hordok szemüveget. Rövidlátó lettem (felnőtt koromban, ezt is furcsálták, hogy ilyen későn jött elő...) + asztigmatizmusom (cillinderes szemüvegem) is van. Sajnos évente fokozatosan romlik a látásom. Eddig csak optikusnál voltam mindkét alkalommal, most készülök elmenni rendes szemészetre is. Szerencsére még nem nagyfokú a látásromlásom, de már szemüveg nélkül az utcára sem tudok menni, senkinek nem látom az arcát tisztán, mindenki egyforma nekem. Én is tapasztaltam ezt az elmosódott, dupla körvonalas látást (mindkét szememmel egyformán), de csak távolra nézéskor (jelenleg -1,0 és -0,5 cillinderes mindkét szemem, az egyik szemem: 100, a másik: 75 fokos a tengelyű). Szerintem az elmúlt 1 évben olyan kb. -0,5-el romolhatott újból a szemem, mivel mostmár a jelenlegi szemüvegemmel sem látok olyan élesen mint az elején. Az utóbbi pár hónapban kezdem észrevenni,hogy mostmár a monitort sem látom 1 m-es távolságból élesen.
2016. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim válasza:
esetleg történt valami azóta. nekem is ez a problémám van már másféléve
2023. szept. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!