Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a probléma a látásommal?...

Mi a probléma a látásommal? Miért látok duplán? (KÉP IS VAN a panaszról)

Figyelt kérdés

A problémám az hogy "duplán"látok, vagy kettős látásom van. Nem tudom mitől lehet. Kb nyár elején jött ez a probléma, szóval lassan fél éve hogy ez a panasz előjött.. azóta minden egyes nap előjön, főleg esténként. TV-t nézni már lassan borzalmas. Sötétben ha látok fényt akkor azt duplán látom.


Szemüveges vagyok (-1.5 mindkettő). De csak géphez, TV-hez és suli közben hordom (táblához).


ITT VAN 2 KÉP, az első az eredeti kép, a 2. pedig a problémám.


Eredetileg:

[link]


És a 2. kép amit én szerkesztettem, szinte 100%osan ilyen a látásom ha TV-zek (vagy ha mást nézek):

[link]


Mit tehetnék ? Meg lehet oldani valahogy? Kérem segítsen valaki! 17 F

(Szemészeten voltam, ők még soha sem hallottak ilyenről, nem is tudják mi a bajom)


2011. okt. 10. 17:49
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a problémám, főleg a jobbik szememmel, de ez nagyon szemtengelyferdülés gyanús tényleg, habár ha tényleg olyan ahogyan a képen szerkesztetted, akkor te élesen látsz, csak a cilinder értéke rossz, vagyis nem párosul a problémád mellé se távollátás se rövidlátás, én pl enyhe rövidlátó vok, és tényleg este a legszarabb, van hogy a digitális kijelzőn lévő számokat szó szerint duplán látom szabályosan, vagy alul csúszik ki a kép, meg a led fényét pl a monitoron, az kis négyzet alak, nekem meg egy szétcsúszott fénnyaláb szerűség inkább. Itt van én is szerkesztettem róla képet, kb így láttam amikro szemorvoshoz mentem kb 1 éve:


[link]


[link]


A 2. linken lévő képet is én szerkesztettem, de ezt itthon ellenőriztem házilag ezzel az ábrával.

2011. okt. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

Igen hallottam olyanról hogy lehet azért van mert szemtengelyferdülés, mondtam is ezt a szemészeten. Ők azt mondták hogy azért van meggörbítve a szemüveg hogy orvosolja azt is.


Igen nekem is olyan a látásom, ha teljesen kinyitom a szemem akkor szó szerint eltudom olvasni a számokat elcsúszva is, ha meg kicsit hunyorítok akkor meg az egész fény vagy lefele, vagy fölfele elfolyik... Ilyen hülyeséget : /

2011. okt. 14. 21:03
 13/43 anonim ***** válasza:
A dupla latas lehet valami neurologia betegseg jelei is.Ilyenkor a szemorvosok semmit nem talalnak,de neurologus igen.Nalam ez volt.
2012. febr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
nem szedsz valamit? erősebb fájdalomcsillapítótól, vagy bármi olyan gyógyszer iis okozhatja ezt, ami a központi idegrendszerre hat.
2012. febr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

Semmilyen ártalmas dolgot nem szedhetek. Vérvétel alapján teljesen egészséges vagyok.


Ez a dupla látás akkor kezdődött el amikor alkalmazni akartam a dr Bates féle szemtornát, és írták hogy az is jó ha a felhőkre tekintünk pár másodpercig és utána pihentetjük. Én csak erre tudnék tippelni hogy akkor valami gáz keletkezett (hogy néztem a fehér felhőt erőltetve)

2012. febr. 7. 14:12
 16/43 anonim ***** válasza:
Szemüveg nélkül is elő jön? Esetleg ha több napig fel se teszed az után is előjön?
2012. febr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
Igen elő jön, ha nincs rajtam a szemüveg akkor is. Nyáron direkt több napig nem hordtam a szemüveget, de nem hozott változást.
2012. febr. 12. 11:43
 18/43 anonim ***** válasza:

Nem voltál azóta a háziorvosodnál beutalóért?

Ha még mindig fenn áll a problémád, akkor szerintem minél előbb menj el, mert hidd el pl egy MRI vizsgálatra amúgy is hónapokat kell várni.

2012. febr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
Ma kértünk beutalót neurológiára, majd holnap kiderül (nagyon remélem), hogy mi a gond.
2012. febr. 14. 20:02
 20/43 anonim ***** válasza:
És ha amikor duplán látsz és becsukod az egyik szemed, akkor megszűnik??
2012. febr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!