Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valaki gyógyult már ki makula...

Valaki gyógyult már ki makula degenerációból?

Figyelt kérdés
Tudom két fajta van a százat és a nedves az egyik az erekkel van összefüggésben a másik meg valami sárga folt,nekem a száraz van mert fiatal vagyok 32 éves,de az orvos azt mondta erre nincs gyógymód,max szinten tartható.
2015. jún. 25. 12:27
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:

Őssejtkezeléssel már értek el sikereket, engedélyezték a humán alkalmazást is bizonyos esetekben.

Ha Stargardt-od van akkor van remény 10 éven belül.


[link]


[link]


Neked milyen panaszaid vannak?

Nekem pár éve csak a bal szemem érintett, és szerintem nem Stargardt. Tágításban nem találtak semmit, de az éleslátásom helyén sokkal homályosabban látok, és már a vonalak is torzultak kicsit. Plusz a kék LED-eket nem látom egy pöttyben rendesen. Most mennék szemészetre, de 2.5 fél hónapra rá kaptam időpontot. Nevetséges...


OCT-t csináltak? Az az igazi perdöntő bizonyíték.

2015. jún. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
57%

Illetve szintentartáshoz likopin és zeaxanthin tabletta javasolt. Ezek segítenek megvédeni az idegsejteket.

Viszont utána kell nézni az A-vitaminnak, mert nem minden esetben ajánlott, ugyanis a száraz makula degenerációban egy toxikus A-vitamin konformáció rakódik le zsíros plakkokban, és mérgezi a látóidegsejteket fokozatosan az éleslátás helyén.

Ezzel kapcsolatban is vannak kutatások, hogy egy nem mérgező variánst juttatnak be, és ez kizárja a toxikus A-Vitamint.

Szóval jól meg kell gondolni milyen vitamint szed az ember, mert lehet az A-vitamin még ront is a helyzeten. Meg kell kérdezni több szemészt is, akik tisztában vannak a legújabb kutatási eredményekkel. Én csak laikus vagyok, bár neurobiológiai kutatásban dolgozom. Esetleg még reménykedhetsz abban is a következő 10-20 évben, hogy mesterséges retinát ültetünk be.

Egy ismerős kolléga külföldön ilyen retina chipekkel és optogenetikával ért el eredményt károsodott retinájú személyeknél.

Mi főleg az ideg-gép interfészek körében végzünk kutatást, és a retinachip 10-20 éven belül realitás lehet, és mivel a Stargardt-ban nem pusztul el minden sejt, ezért az ideghálózatot működésre lehet bírni.


Szerintem lesz gyógymód a következő nem is olyan távoli jövőben.

2015. jún. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
57%

Esetleg még annyi a tippem, hogy kereshetsz külföldi egyetemeken, laborokban, intézményekben kísérleti programokat és humán teszteket. Főleg az őssejt kísérlet amit említettem is. Ha bejutsz egy ilyen programba, akár sokat javulhat a látásod. Persze ezek még kezdeti stádiumban járnak, szóval nem garantál a hosszútávú eredmény ráadásul sokba kerülhet a külföldi út és tartózkodás.


Amit még tudok javasolni az a bionikus szemüveg, amivel a fókuszpont átirányítható az ép területre, így javítható akár most is a látás. Keress rá googleben, egy terhes asszony így láthatta pl a kisgyereke arcát már.

2015. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:

ma 16:44


Nekem a panaszom a következő a bal szememmel mindent kisebbnek nyomibnak látok a színek kevésbé élénkek a bal szememmel,meg ugye van egy sárga folt ami sötétben szar érzés mert ugye olyan mintha egy sötét fóliát a szemem elé raknának és azon át néznék,de perifériás látásban nincs gond,na meg igen tehát egy pontban van gond a sárga foltal homályosabb is a látásom azon a szemen,de ha pl fáradtabb vagyok rosszabb,gondolom a vérkeringésnek is köze van hozzá.Próbálok kutatni a témában,orvosilag is meg ilyen természet gyógyászatilag is azt is írták már természet gyógyász,hogy legyek vegetáriánus vér szerinti diétás legyek meg ne wi-fizzek meg ne használjak mobiltelefont,mikrót meg ne számítógépezzek mert helyre kell állítani a szem mikrokeringését.Anno a szemorvos ajánlott étrend kiegészítőket amivel állítólag szinten tartható,csak nem olcsó azt mondják lutein kell a szemnek meg pl A vitamin,ezekben meg az van de van többfajta ilyen étrend kiegészítő,viszont én nem szinten akarom tartani hanem gyógyítani.Mi az az OCT amúgy?


Itt ezen az oldalon is próbálok olvasgatni,hátha valami kiderül,hogy van remény.

[link]

2015. jún. 25. 20:52
 5/56 anonim ***** válasza:
52%

A természetgyógyászoknak nem kell elhinni mindent (inkább semmit) sokszor csak lehúzzák a pénzedet és hamis reményt kínálnak. Több komoly fizikus professzort ismerek, és nyugodja meg, nem fognak kijönni a mikróból a hullámok. A telefon pedig ha nem használod napi 1-2 órát elvileg semmiféle panaszt nem okoz. Makula degenerációnak semmi köze ehhez. A wifi-t pedig még ha akarnád se tudnád kikerülni, mert körbe vagyunk véve hálózatokkal (amúgy is olyan kicsi az energiája, hogy nem lép érintkezésbe a szövettel)


A vegetárianizmus is olyan, hogy nem feltétlenül tudod biztosítani a növényekből a megfelelő tápanyagokat, lehet még hiánybetegség is lép fel ami pedig ront a betegségeden. Inkább naponta kis mennyiségű fehér hús/hal, nagyon fontos olajokkal, és sok zöld levelű zöldség, kukorica pl amiben zeaxanthin és likopin van ami a makulát alkotja.


Viszont ami érdekelne, hogy nálad diagnosztizálták ezt? Konkrétan "Stargardt szindrómát"? Milyen vizsgálatok voltak? Az OCT - optikai koherencia tomográfia, a retina mélyére is belát, ahová a pupillatágításban nem lát be az orvos. Egy nagyobb gépbe kell belenézni, ami lézerrel végipásztázza a szemedet.


Amúgy ilyen korban inkább a Stargardt jellemző, ami egy genetikai betegség. Gondolom neked az lehet, bár érdekes, mivel eddig még bilaterális esetekről olvastam, és neked csak az egyik szemeden jelentkezett. A másik tökéletes?

2015. jún. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:
Hát ez a természet gyógyász állítólag nagyobb jó,pénzt nem kért tehát nem kötelező megfogadni amit mond a vegetáriánus dolgot is úgy értette,hogy m,elette vitaminok és táplálék kiegészítők is kellenek,ami biztosítja a vitamin bevitelt.Telefonom van de szinte sosem telefonálok mivel nem is igen keres senki sem,wi-fi na meg olyan,hogy kis városban lakom tehát itt nincs annyi wi-fi mintha pest közepén élnék,max nagy ritkán én dugom be egy két órára vagy pár percre,mikrót egyáltalán nem használok.Ezt az orvosom diagnosztizálta igaz csak gépen pupilla tágításban de semmi olyan elváltozást nem talált amitől esetleg meg vakulnék vagy ilyesmi,annyit mondott száraz makuladegeneráció,azért azt az OCT t kipróbálnám,majd konzultálok vele erről.A jobb szememmel semmi gond nincs,szemüveges vagyok ugyan de az orvosom mondta maga a dioptria tehát a látásom az viszont nem romlott.Nekem anno nem volt a bal szememmel gond csak elkezdődött,olyan volt néha hogy vagy a jobb vagy a bal szemem ödémás volt de mindig rendbe jött,Anno 2010 ben szenvedtem egy motoros balesetet,és a fejemet is beütöttem,bár jó sisak volt rajtam de az orvosom szerint akár annak az utóhatása is lehet.
2015. jún. 26. 23:22
 7/56 anonim ***** válasza:

OCT és floreszcens érfestés nélkül elég necces diagnosztizálni ezt a betegséget. Pl egy OCT vizsgálat, látszik, hogy pupillatágításban lehet semmi nem látszik, itt metszeti képben viszont ott a lyuk, ödémák is látszanak. [link]


Viszont száraz makuladegeneráció idős korban 60 év felett jelentkezik és gyakran mindkét szemen. Neked vagy valami nagyon ritka formája jelentkezett ilyen fiatalon, vagy más miatt következett be. (Lehet köze a sérüléshez és az ödémákhoz amiket erős stressz vagy szteroidos gyógyszer használata okozhatott)


Viszont jobb ha tudod mivel állsz szemben. Ez a betegség azért nem gyógyítható, mert egy degenerációs folyamat. A retina olyan mint a fényképezőgépben az érzékelő chip. Makula degenerációban a fényérzékeny sejtek pusztulnak, az éles látásod közepén. Ha kevesebb sejt van, vagy szürkén fátyolosan kieső foltokban látsz az azt jelenti, hogy ott véglegesen elpusztulhattak valamilyen mértékben a látóidegsejtek. (Ennek mértékét csak OCT-vel lehet megállapítani) Ezek sajnos nem tudnak regenerálódni, nem osztódnak, nem gyógyulnak. Ha egyszer elpusztultak, akkor semmiféle gyógyszer, diéta nem segít ezen.


Egy valamit tehetsz, a megmaradt sejteket óvod. Ezt likopinnal és zeaxanthin tablettával teheted meg, és nagyon fontos egy jó minőségű UV szűrős napszemüveg kintre, mivel ilyenkor a sejtek nagyon érzékenyek lesznek az erős fényre.

Ezért egyelőre nincs gyógymód erre, kivétel az, amit már írtam. Őssejteket juttatnak a szembe, amik átalakulnak a megfelelő retina sejtekké így visszanyerhető a kieső kép, vagy olyan sejteket visznek be, amik segítik a neuronok működését. Ezt már sikeresen alkalmazták bizonyos esetekben, de mire itt is elérhető lesz Magyarországon szerintem sok időnek kell eltelnie - de 5-10-15 éven belül reális.


Szóval sajnos igaza van az orvosnak. Nincs esély a gyógyulásra, csak az őssejt terápiával a jövőben.

2015. jún. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:

Ja és az ödémák esetében a retina alatt folyadékgyülem keletkezik, ami aztán idővel felszívódik és nem okoz problémát (stresszes embereknél pl pilótáknál gyakori, vagy szteroidos gyógyszerek, injekciók esetében) viszont a retina egy érzékeny dolog, maradhatnak utókárosodások a feszülés, tápanyagkiesés stb miatt. Tulajdonképpen leválik egy kicsit a tápláló rétegtől.


[link]


Ez az OCT képe... de ez is egy olyan gép, amit mostanában kezdtek használni. Pl itteni Fehérvári kórházba csak 2015-ben hoztak 30 millió Ft-ért.


Viszont Budapesten a SE szemklinikán, vagy Budaörsön 3000 Ft-ért megcsinálják a retina ambulancián.

2015. jún. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:
Te egy kicsit tèvedèsben vagy mert az időskori makula degeneráciò a nedves makula degeneráciò mikor a szemben az erek el burjánznak. A száraz az viszont fiata, korban előfordulhat.
2015. jún. 27. 10:35
 10/56 A kérdező kommentje:
Ès melyik az a klinika ahol 3000ft èrt megcsinálják? Pár helyen ahol nèztem 10000 ès 15000ft közzè esik az ár. Ano vagy hèt ève az ödèmámmal voltam pesten a 8. Kerületi retina klinikán,ott nincs ilyn OCT?
2015. jún. 27. 12:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!