Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valaki gyógyult már ki makula...

Valaki gyógyult már ki makula degenerációból?

Figyelt kérdés
Tudom két fajta van a százat és a nedves az egyik az erekkel van összefüggésben a másik meg valami sárga folt,nekem a száraz van mert fiatal vagyok 32 éves,de az orvos azt mondta erre nincs gyógymód,max szinten tartható.
2015. jún. 25. 12:27
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:

[link]


Az időskori is lehet száraz és nedves formában is. Itt részletesen leírják.


Fiatal korban ez szokott előfordulni: [link]


...de még számtalan betegség okozhat egyik, vagy mindkét szemnél retina károsodást.


A Bp Mária utcai szemklinikát hívtam, ott országosan fogadnak betegeket, és ott is van OCT. Szerintem ingyen megcsinálják, de elővizsgálat kell.


Itt láttam 3000-ért OCT-t. De meg kell kérdezni telefonon őket:

[link]


Ha esetleg felhívod leírhadnád mit mondtak...


Ez meg egy teszt, megnézhetnéd nálad milyen:

[link]


Nekem a bal szememmel párnatorzítanak a vonalak :(

2015. jún. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 A kérdező kommentje:
Látom az összes vonalat meg a fekete pontot is csak ugye homályosabban és a vonalak picit torzulnak olyan picit hullámzóak.
2015. jún. 27. 16:24
 13/56 anonim ***** válasza:
Olvasni tudsz amúgy a bal szemeddel? Illetve mennyit romlott az utóbbi 1 évben? Hirtelen kezdődött és azóta folyamatosan romlik, vagy stagnál?
2015. jún. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 A kérdező kommentje:
Hát őszintén meg mondom én nem vettem észre előjelét,max egy picit egy ideig kicsit kisebbek voltak a bal szememmel a dolgok,igen tudok vele olvasni de észre vettem az is befolyásolja mennyit pihenek sokszor későn fekszem és akkor idegesítőbb érzés mintha folyton a szem előtt lenne valami ami átlátszó de gyengít.És egy ideje zavar kicsit a szemüveg is,ugye élesíti a látást csak így a sárgafolttal fura így néha a homlokomra rakom a szemüvegem,amúgy dioptria romlás az nem történt.Az az egyet még nem írtam ,nekem volt 2010 ben egy motoros balesetem és akkor a fejem is érte a földet jó sisakom volt csak egy repedés meg kopás lett rajta de csak megütöttem a fejem,a szem orvos azt mondta akár utóhatása is lehet ez a balesetnek.Na meg gyerekkoromban valamelyik szemembe bele állt egy cigánybúza,nem tudom ezeknek mennyi köze lehet a dologhoz.
2015. jún. 28. 00:43
 15/56 A kérdező kommentje:
Ja tehát ha rendesen pihenek kevésbé zavaró,gondolom a vérkeringés is szerepet játszhat.
2015. jún. 28. 00:44
 16/56 anonim ***** válasza:
52%

Száraz makuladegenerációt egyik sem okoz.


A balesetek retinaleválást okoznak, amikor a hátsó rész elválik az őt tartó rétegtől. Végülis az ödéma is ilyen, csak az felszívódik. Illetve ha az üvegtest összehúzódik akkor magával húzhatja a retinát, vagy egy pókhálórész ottmarad és húzza a retinát.


Viszont ha kisebbeknek látod a tárgyakat, akkor ott feltehetőleg kevesebb látóidegsejt van már. Vagy ritkábban helyezkednek el, ha leváltak. Illetve a kieső foltok is erre utalhatnak, hogy elpusztult már bizonyos mennyiségű sejt. Ha pl sárgában látsz, akkor az azt jelentheti, hogy valamelyik a kék-zöld-piros fényérzékeny sejtből elpusztult, ezért más színt látsz. Ha minden réteg elpusztult, akkor szürke vagy fekete lyuk alakulhat ki. Persze mivel a retinában nagyon sokféle sejt van és sok réteg, szerveződés keresztbe kasul futnak sejtek, immunsejtek és támogatók is vannak, bármelyik elpusztul más hatása van.


Egyébként ha rendesen megvizsgálnak OCT-vel, akkor tökéletesen fog látszódni hol milyen vastag a makula (retina éleslátáshelye) hol és milyen réteg károsodott, hol lehet ödéma, esetleg milyen réteg nőtt rá, milyen lerakódások vannak...Nem is értem eddig hogyhogy nem javasoltak OCT-t.

Megeshet, hogyha leválásod volt, akár még műteni is lehet fagyasztással, vagy gázbuborék injekcióval a szembe. A vitrektómiás műtétekkel is sokminden helyrehozható, bár ha nem súlyos, akkor nem fogják megcsinálni, mert meg is vakulhatsz ha komplikált. Lézeres kiégetéses kezelés is van, illetve a nedves érnövesztős formára havonta szemgolyóba adott injekció... ami mondjuk számomra eléggé horrorisztikusan hangzik. Ha neked száraz van, és nem leválás, illetve nem Stargardt szindróma, akkor nem sokat lehet tenni, csak kivárni a 10-15 évet, mire lesz őssejtterápia nálunk is.

2015. jún. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,majd holnap utána kérdezek ennek az OCT nek.
2015. jún. 28. 22:59
 18/56 anonim ***** válasza:
Én is ezen vagyok most, telefonálgatok majd leírom mi van... esetleg ha nálad van valami fejlemény akkor ideírhatod.
2015. jún. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:
Oké,meg köszönném az információkat
2015. jún. 29. 13:01
 20/56 A kérdező kommentje:

Itt is érdemes megkérdezni,talán 7 évvel ezelőtt vagy mikor itt voltam a 8. kerületi klinikán és olvasom van náluk OCT és lehet még ingyenes is


[link]

2015. jún. 29. 13:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!