Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valaki gyógyult már ki makula...

Valaki gyógyult már ki makula degenerációból?

Figyelt kérdés
Tudom két fajta van a százat és a nedves az egyik az erekkel van összefüggésben a másik meg valami sárga folt,nekem a száraz van mert fiatal vagyok 32 éves,de az orvos azt mondta erre nincs gyógymód,max szinten tartható.
2015. jún. 25. 12:27
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
Itt kerdeztem azt mondtak kartonzoban be kell jelentkezni 10-ig, de akkor OCT-znek ha elovizsgalat utan indokolt... en mar ket oraja itt ulok fehervari korhazban es a tokom tele.. inkabb elmegyek maszekba
2015. jún. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
esegleg majd ird le hogy mikorra kaptal idopontot. ilyenkor nyaron borzasztoan tele vannak a klinikak...mondon en szetemberre kaptam idopontot aaz itteni korhazba
2015. jún. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 A kérdező kommentje:
Hát én majd holnap kezdek telefonálgatni,addig össze gyűjtök egy kórház listát,állítólag szegeden is csinálják,rokonok hódmezővásárhelyen laknak azt mondták ha oda intézem náluk el lehetek.
2015. jún. 29. 14:05
 24/56 anonim ***** válasza:

ha azt mondod romlott utobbi idoben akkor, hamarabb bejutsz.


valakinek par ora alatt elonti a ver a retinajat, es orakon mulhat a kezeles. ha nem surgeti oket az ember, 1-2-3 honapos varolistak is vannak. Udv Magyarisztánban...

2015. jún. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,most elsőnek felhívom a szemorvosomat ő esetleg valahol nem e tud az ő körzetében,vagy van e ilyen terű ismeretsége.
2015. jún. 29. 14:18
 26/56 A kérdező kommentje:
OCT megoldva fel hívtam a szemorvosom és azt mondta intézi,egy kis protekció :)
2015. jún. 29. 14:24
 27/56 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki csütörtökön mehetek a vizsgálatra.
2015. jún. 29. 15:15
 28/56 anonim ***** válasza:

Na remek :) csak megleszunk vele... most mar kivancsi vagyok mit latnak nalad...


En vegul kivartam 3 orat, es csinaltak pupilla tagitast, egyelore ep a retinam, nem talaltak komolyabb elvaltozast. Azt mondtak makula degenerácio nincs fiatalon... csak genetikai, amirol beszeltem. OCT-re azert elmegyek, mert tagitasban se latszik mindent.

2015. jún. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 A kérdező kommentje:
Amúgy jól tudom,hogy az OCT hez nem kell tágítás?Hát nem tudom nálam mit találnak,de kutatgatok a témában és már van orvosi verzió,van természetgyógyász verzió,meg agyi verzió is.
2015. jún. 30. 00:55
 30/56 anonim ***** válasza:

Na én is megyek csütörtökön OCT-re, Budaörs 3000 Ft.


Nem kell hozzá tágítás.

Amúgy egy száraz MD-t biztos, hogy látott pupillatágításban, tehát nem véletlenül diagnosztizálták ezt. Az agyi verziót szerintem kizárhatod, látóidegpálya sérülés, látókérgi lézió vagy ilyesmi nem okoz szerintem ilyen tüneteket szerintem. Inkább látótérkiesést, vagy felesm negyedes vakságot stb... és azonnal, nagyon be kellett üssed a fejedet hozzá hogy hirtelen kialakuljon - és nem a baleseted után alakult ki hirtelen.

Oda viszont már agyi MRI és CT vizsgálat + neurológiai szakrendelés szükséges. Ha nem találnak semmit OCT-n, max akkor érdemes tovább menni ilyen irányban.


Természetgyógyász nem tudom mit mondott, mindenesetre érdemes kicsit szkeptikusan fogadni a véleményét. Természetgyógyásznak még a retina anatómiáját se kell tudnia, bármiféle orvosi tudás és igazi vizsgálat nélkül kitalálhat bármit. Nem egyszer hallottam olyat, hogy az általuk felírt csodagyógynövényes kezelés miatt lett sokkal rosszabbul a beteg, akár meg is halt mert félrekezelték. Mondjuk jelen esetben nem sok kárt tud csinálni.(Apámnak pl a csoda természetgyógyász homeopátiás kenőcs a lábfájásra olyan súlyos mellékhatást okozott, hogy nem bírt felállni annyira begörcsölt a lába. Abbahagyta azonnal jobb lett.)


Az OCT rétegről rétekre mikrométeres pontossággal látja a rétegeket belül is.Tehát ha a természetgyógyásznak nincs varázsszeme, márpedig nincs, akkor az OCT-vel "kicsit" pontosabban lehet majd diagnózist felállítani :)

2015. jún. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!