Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 14éves vagyok távollátó 1...

14éves vagyok távollátó 1 dioptriás szemüvegem van. Milyen módszerrel lehet javítani a látáson? Nem szeretem hordani

Figyelt kérdés

2016. márc. 14. 19:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

És akkor akinek -1-es a szeme, az fogja be a pofáját és rüljön, míg -8-as nem lesz...logikus.


Hiszen pont most tehet még az ellen, hogy tovább romoljon. Pont jókor kérdez. Nem kell ehhez trollnak lennie.

2016. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nekem -0,75-ös van, de nem hogy nem folyamatosan hordom, hanem gyakorlatilag soha. El tudok képzelni olyan esetet, amikor szükséges, de az esetek többségében nem érdekel, hogy pl valakit csak 80 méterről ismerek fel, nem 100-ról. Nincs jelentősége, 80-ról sem fogok még kiabálni neki.

Az viszont igaz - már előttem is írták, - hogy elkényelmesedik a szem, pontosabban nem is a szem, hanem az agy, ha nem kell korrigálnia. Rendszeres hordás esetén szemüveg nélkül már rosszabbul fogsz látni, mint korábban. Márpedig ez ekkora dioptriánál még fontos, hiszen nélküle is látsz. -6-nál levéve nyilván mindegy, hogy 50 centitől homályos minden vagy 60-tól.

2016. márc. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
-6 nál nem 60 cm- től homályosodik. Gondolj csak bele, nekem már 10cm-től homályos minden és csak -2 es.
2016. júl. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én szeretem a szemüvegmet, a használatával kapcsolatos minden kényelmetlenség ellenére. Sokkal jobban nézek ki azzal, mint anélkül. Csak meg kell találni a legjobb keretet, ami kényelmes is és jól áll. Hihetetlenül sokat tud javítani az arcon.
2016. nov. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy javítani kell az arcán? :D
2016. nov. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
#15 Nem gondolom, illetve nem tudhatom. De rontani biztos nem fog, mert egy jó szemüveg öltöztet :-)
2016. nov. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A 14-es lány, az 100%.
2016. nov. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én gyűlöltem a szemüvegem. Pedig csak 3-as volt. Igaz, az még régi SZTK-s fajta volt. Mindig leraktam, amikor csak tudtam. Valaki mindig ráült :) Egy idő után elkezdett javulni a szemem, az ég világon nem csináltam semmit se, csak nem hordtam, amikor csak lehetett. Amikor legutoljára volt szemüvegem, feles volt. Aztán úgy döntöttem, hogy felesleges. Átmegyek minden szemvizsgálaton, nem mondja meg senki, hogy valaha szemüveges voltam.
2017. júl. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ja, és vigyázni kell, hogy milyen szemorvoshoz megy az ember, mert nem mindegyik veszi észre a javulást, és nem fog gyengébbet felírni.
2017. júl. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!