Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étvágytalanság, hízásképtelenség?

Étvágytalanság, hízásképtelenség?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, egész életemben sovány voltam. Tavaly érettségiztem, a stresszelés miatt 56 kilóról 52-re fogytam le. 176 centi magas vagyok. Tavaly augusztusban voltam 52 kiló, most vagyok 46. Egyszerűen nincs semmi étvágyam. Állandóan stresszelek, mert fogyok, de stressz-nem-evő vagyok, szóval nem tudok enni. Benne vagyok egy ördögi körben. Nem eszek, mert stresszelek, stresszelek, mert nem eszek.


A háziorvosom rám nézett, azt mondta, hogy "enni kell", majd mikor megkértem, hogy utaljon be a tb-s pszichológushoz, nemet mondott, és kijelentette, hogy ez nem az ő problémája. Fizetős pszichológust/bármilyen dokit nem tudok megfizetni, mert mivel állandóan stresszelek és nem eszek, fájdalmaim vannak, nincsenek izmaim és állandóan fáradt vagyok. Bárkivel beszélek a problémáról, csak kiröhögnek és azt mondják "jaj, de szívesen adnék neked 10 kilót!" Vagy valami hasonló nagyon motiváló szöveget.


Mikor eszek, az első falat még ízlik, a másodikat elviselem, a harmadiknál nem érzek ízt, a negyediknél hányingerem lesz. Ritkán előfordul, hogy vannak jobb napjaim, és olyankor kicsit többet tudok enni. Az édes ételeket egyáltalán nem, de a salátákat valamiért nagyon kívánom. Viszonylag sok zöldséget, gyümölcsöt, frissen préselt gyümölcslevet fogyasztok, szóval elvileg a vitaminokkal nincs probléma.


Az egész miatt állandóan rossz kedvem van, az alacsony testzsírom miatt természetesen a menstruációm is kimarad, a szexuális étvágyam is nagyon alacsony. Képes vagyok egy egész napot végig bőgni és nem tudok állni egy helyben, mert szédülni kezdek.


Mit tehetnék? Van itt valaki aki hasonló helyzetben van/volt? Hogyan kerülhetnék ki ebből? Van még remény, vagy egy nap majd csak nem ébredek fel, mert a testem felemésztette önmagát? Rettegek, hogy mi lesz. Nem akarok meghalni.



2019. júl. 24. 11:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Gasztroenterológusnál már voltál?

Miből élsz? A párod jövedelméből? Szüleid? Próbálj alapítványi pszichológust keresni (melyik város?), de a semminél még a pszichiáter is jobb, bár nem a gyógyszernek kéne lenni a kiútnak, de ha másképp nem megy, valahogy el kell indulnod az evés- és munkaképesség felé.

2019. júl. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
91%

Attól még, hogy régen hallottál róla, kapható és nekem annyira bevált, hogy 8 kilót híztam, egyszerűen meghozta z étvágyam.


[link]

2019. júl. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mivel jó ideje nagyon keveset eszel, szerintem gyenge a gyomorsavad, ezért nem tudsz pár falatnál többet enni. Ha gyenge a gyomorsav, nehezen tudod megemészteni a fehérjét és mivel így az epe sem termelődik megfelelően, a zsíros ételeket sem. Vegyél a patikában Optacidot, és minden étkezés előtt vedd be, ez beállítja a gyomorsav erősségét. Gondolom, már mindenféle vitaminból hiányod van (a zöldség-gyümölcsből nem tudsz mindent megfelelő mennyiségben bevinni). Kezdésnek jó lenne valamilyen multivitamin, de főleg B-komplex és cink, ezek javítják az étvágyat. A Béres csepp kiegészítésnek nem rossz. Ha már tudsz pár falatnál többet enni, kezdj el enni naponta tojást (lágytojás, tükörtojás lenne a legjobb) és csirkéből húslevest/pörköltet (a só és a zsír miatt is fontos lenne), aztán, ha már ezek mennek, marhahúst és/vagy májat is, hogy a vas és a fehérje/aminosavak is rendben legyen. A mellkasi fájdalmak lehettek attól, hogy a fehérjehiány miatt a szívizom sem kapott elég tápanyagot (ezért lenne fontos a marhahúsban lévő taurin, de ezt lehet tápkieg formájában is kapni). Próbáld meg a fehérjebeviteled felhozni legalább 50, de inkább 80-100 grammra, a zsírt pedig legalább 50 grammra, és az összkalória is legyen minél több.
2019. júl. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!