Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluténérzékenyek, ezek tünetek?

Gluténérzékenyek, ezek tünetek?

Figyelt kérdés

Amit neten lehet olvasni tünetek közül pár illik rám, pl sokszor puffadt a hasam, sokszor a semmiből nagyon fájni kezd a hasam, inkább gyomorszájam. Illetve, amit nem nagyon olvastam : tele van pattanás szerűséggel (nagy gennyes kinövés, nyomásra savó meg átlátszó valami folyik belőle, és csúnya mély heges marad a nyoma) az arcom, az állam, fültövem körül, állkapocscsontom körül. Kozmetikus sem tud mit kezdeni vele, ő kérdezte, hogy nem e vagyok gluténérzékeny.

Ezek alapján szerintetek kérjek vizsgálatot?

Az pontosan hogyan zajlik?


2019. júl. 26. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Ezek szerint tönkre van a vastagbeleden kívül még más is. Hogy szeretnél-e kivizsgálást, vagy szenvedsz tovább, csakis tőled függ. A kivizsgálás menete viszont máshogy zajlik egy hagyományos orvosnál, máshogy egy kínainál, ayurvédásnál, vagy egy tgy.-nál.
2019. júl. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szeretnék igen. Tavaly voltam belgyógyásznál, aki szerint minden rendben van (három hétig folyton zöldes volt a székletem és vízszerű)
2019. júl. 26. 15:08
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Ez sokminden lehet. Gluténérzékenység, áteresztő bél szindróma és még ezer más. Mindenképpen csináltass egy átfogó laborvizsgálatot (vizelet-széklet-vérkép).

A cukor-glutén-adalékok elhagyása mindenkinek használ, bármi bajod is van.

ha végképp nem boldogulsz ajánlom a Táplálkozás Beállítás nevű szakártői csapatot, ők profik.

2019. júl. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyulladt pattanások inkább a tejtől lehetnek, ami szintén okozhat puffadást. A gluténtól nekem az ekcémám jön ki, a tejtől a pattanások és a légúti allergia.
2019. júl. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!