Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluténérzékenyek, ha glutént...

Gluténérzékenyek, ha glutént fogyasztotok mi tortenik?

Figyelt kérdés

Pl ha esztek glutent, akkor az latszodni fog az arcotokon? Kicsit pufibb lesz arc arc? Illetve mennyi ido alatt jelentkezik ez?

Van valami gyogyszer, praktika hogy elmúljon az arc püffedés ? Mennyi iso mire kiurul a gluten? Szerintem glutenerzekeny vagyok.


2019. jan. 10. 02:23
 1/2 anonim válasza:
Amire te gondolsz, ami az arcon is látszik, az a gluténallergia. A gluténérzékenység más. Ha egy gluténérzékeny eszik, az a belekben jelentkezik elsősorban, mivel ez egy tápanyag-felszívódási betegség. De ha gyanakszol, hogy a kettő közül valamelyik fennállhat nálad, akkor érdemes mihamarabb orvoshoz fordulni. A vizsgálat nem kellemes, de az eredmény, amit kihoz, valóban megbízható.
2019. jan. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én csak érzékeny vagyok, nem allergiás. Ha glutént eszek, kijön az ekcémám a hátamon és a kezemen. Ha ki akarod vizsgáltatni, akkor lesz megbízható az eredmény, ha előtte nem gluténmentes az étrended. Én nem vizsgáltattam ki, mert hülye lennék ezért abbahagyni a gluténmentességet. Örülök, hogy végre nincs ekcémám. Korábban kellett volna, amikor még ettem kenyeret, de akkor egyik orvosnak se jutott eszébe, hogy elküldjön, én meg nem tudtam, hogy lehet összefüggés.

Amúgy nekem pár nap után elmúlnak a tünetek.

2019. jan. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!