Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem vagyok éhes reggelente?

Miért nem vagyok éhes reggelente?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy egyik reggelen sem vagyok éhes. Sőt, a kaja gondolatától még hányingerem is van. Ma reggel is az anyukám sonkás-sajtos melegszendvicset készített, paradicsommal, paprikával, de rá sem bírok nézni. És bűntudatom van hogy ezzel el kell szomorítanom anyukámat, mert olyan szívesen készít ennivalót nekem. :/ Csak egy pohár narancslevet ittam hogy valami táplálék szerűség legyen a hasamban, de ha nem innék ilyesmit akkor sem lennék rosszul. Tapasztalaból mondom.

Délben már szívesen ebédelek. De ami a legérdekesebb hogy már délután felé, és este bármennyit tudnék enni! Este tudnék 3x is vacsorázni, de szerencsére tűrtőztetem magamat, és este is csak 1x eszem, egy nagy adag ételt. Pedig tudom hogy a nap kezdetén kell sokat enni, és ahogy tellik a nap egyre kevesebbet. De én pont ellenkezőleg csinálom. De nem tehetek róla. Az agyam és a szervezetem diktálja azt hogy reggel undorodom a kajától, azonban este pedig már meg bírnék enni bármit!

A segítségeteket szeretném kérni ebben, hogy szerintetek ez mitől lehet? Van ötletetek? Aki hasonló cipőben jár, és esetleg már rájött hogy mitől van neki ez a furcsa ,,szokás” akkor azt megkérném ha tudja, akkor írja le.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)



2019. aug. 8. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A pacsirta és a bagoly típus mit mond neked? :)

Te az ún. bagoly típusba tartozol: reggel nehezen ébred, általában nem eszik semmit, vagy csak nagyon keveset, később kezd magához térni, ebédre eszik többet, és estére, éjjelre pörög fel. stb.


Tisztán genetika. Olvass utána és ne aggódj.

2019. aug. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hánykor vacsorázol, hánykor fekszel le, hánykor kelsz föl? Ha túl későn túl sokat vacsorázol, akkor azért nem vagy éhes reggel. És mivel nem reggelizel, azért vagy éhes este.


A naracslevet meg nagyon nem ajánlom reggeli helyett. Nézd meg a dobozon, mennyi cukor van benne. Ez ugyan mind természetes eredetű, de a vércukorszintedet elég durván megtolja, és fölöslegesen túráztatja a hasnyálmirigyedet, ami meg nem bírja ezt végtelen sokáig.

2019. aug. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezd a napot 6 órakor egy késhegynyi disznózsírral, egy pici falatka kenyérre kenve. Néhány nap múlva már fél nyolckor kopogni fognak a szemeid az éhségtől. A kenyérke ne legyen nagyobb mint egy nagyobbacska tabletta. Ezt pedig úgy is lenyelheted mintha tablettát nyelnél. Ha hányingered van, akkor az olajos dolgoktól kell távol tartani magadat, legfőképpen a napraforgó étolajtól.
2019. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha túl későn túl sokat vacsorázol, akkor azért nem vagy éhes reggel. És mivel nem reggelizel, azért vagy éhes este."


Egyáltalán nem biztos, hogy ez az oka. Én sem vagyok éhes reggel, nem is eszem ebédnél előbb ami vagy délben vagy du. fél három körül van, vacsorára viszont csak egy joghurtot és pár szem cukormentes kekszet eszem este 7 órakor. Az okát én sem tudom, iazából nem is nagyon gondolkodtam rajta még eddig, hogy mitől lehet.

2019. aug. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Reggel én sem vagyok éhes, amióta az eszemet tudom. 10 óra előtt nem tudnék szilárd ételt enni, de sokszor délben eszem először. Az ebédem és a vacsorám is kiadós. De nem is értem, mi ezzel a baj, ha a nap többi részében eleget eszem és a súlyom is rendben van. Bármikor vacsorázom, jól alszom éjjel (bár általában több órával lefekvés előtt szoktam vacsorázni).

Ha téged ez komolyan zavar, igyál valamilyen tartalmasabb dolgot, pl. turmixot, kefírt. Anyukáddal beszéld meg, hogy inkább ilyet "ennél" reggelire. Emiatt ne legyen bűntudatod.

2019. aug. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit ezen rugózni. A nagy alvásban én sem szoktam megéhezni. 1-2 óra múlva tudok csak enni. Hálisten, mert otthon csak az idő menne vele, korábban kéne kelni is, és még friss sem lenne.
2019. aug. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!