Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étrend. Mivel pótoljam a...

Étrend. Mivel pótoljam a tejtermékeket?

Figyelt kérdés

Nyilván rengeteg olvasnivaló van neten, de kíváncsi vagyok valódi emberek tapasztalataira 🙂


Főleg a kalciumpótlást milyen ételekkel-italokkal oldjátok meg?


(Bőröm miatt kell elhagynom a tejet, egyszer próbáltam is, ki is tisztultam, de elképesztően szeretem minden formában, szóval nem tudtam letenni, tejfüggő vagyok. Tehát új motivációkat keresek őszintén szólva, a bőröm érdekében 🙂 )


2019. aug. 10. 10:40
 1/6 Bzs03 ***** válasza:
100%
En napi 2x1 kalciumtablettat szedek,illetve kalciumnal dusitott novenyi tejet hasznalok
2019. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
1 évben ha 2x veszek 1 liter tejet.Szerintem nem alapvető termék,és nem kell a szervezetnek.Kaukázusi kefírt viszont nagyon szeretem,főleg másnaposan,úgyhogy csak azt iszom.Meg sok tejfölt eszek,azt is szeretem.
2019. aug. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2019. aug. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kalciumpotlasra tudom ajanlani a leveles zoldsegeket, teljes kiorlesu gabonakat es huvelyesek beepiteset az etrendedbe ha ezek opciok szamodra.


Ezekben szep szamban van kalcium, foleg a babfelekben, de nezz utana mert nem mindegyikben van ugyanannyi kalcium.

2019. aug. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!

Akinek van még tapasztalata, az írjon bátran! 🙂

2019. aug. 11. 06:27
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Napraforgómag, lenmag, szezámmag, tökmag, mák, dió, mandula, kesudió. A földimogyoró olyan, mint a szója, azt inkább ne. Rátenni bármire, főtt tésztára, krumplira, vagy beáztatva vízzel turmixolva, leszűrni, az a tej, a sűrűjét meghagyva, szobahőmérsékleten pár nap alatt joghurt lesz belőle.


A bolti növényi tej tele van adalékkal, olvasd el a dobozon.

2019. aug. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!