Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hány kalóriát ehetek, ha...

Hány kalóriát ehetek, ha fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok 194 cm jelenlegi súlyom 99kg.

Körülbelül 85kg szeretnék lenni.

Illetve mellette kondizok.(ez nagyban befolyásolja a kalóriát, hogy mennyi kalóriát egyek?!)


2019. okt. 1. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az alapjárat kalóriád 2 700. A 85 kg elérhető 0,5 kg fogyással fél év alatt. Ehhez elég 2 200 kcal/nap mozgás nélkül. Egy óra kondizás 500 kcal.

Szóval ha sokat sportolsz, akkor a 2 200 kcal kevés lehet, inkább a 2 500 kcal lenne megfelelő.

Csak víz ivással, nassolás nélkül.

2019. okt. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm! viszont azt ki hagytam, hogy heti 1kg fogyás.
2019. okt. 1. 12:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem először figyeld meg, hogy mennyit fogyasztas egy átlagos napon, ha nem figyelsz oda. Amennyiben eddig súlyt tartottál, akkor vonj le ebből az értékből olyan 800 kcalt. Ha az utóbbi időben híztál meg, akkor inkább 1000 kcalt.

De tébyleg ideális az lenne, ha elsőnek mondjuk csak 500 kalóriával csökkentenél, mert belefáradhat a szervezeted a túl nagy energiahiányba.

Illetve az fontos még, hogy az alapanyagcseréd minimum 2000 kalória, de lehet több is, szóval ez legyen az alsó érték, aminél mindenkepp egyél többet. Akkor is, ha így nem lesz meg a heti 1 kgos fogyás! Ha lelassul az anyagcseréd, könnyen visszahízhatod, amit leadtál.


Ezért szerintem kb olyan 2800 kcalról kéne kezdened látatlanba, de halgass a testedte, néhány számból nem lehet pontosan megmondani mennyire lenne szülséged!

Illetve ahogy csökken a testsúlyod, úgy csökken majd a kalóriaigényed is, erre is oda kell figyelni!


Itt egy kalóriaégetés kalkulátor: [link]

2019. okt. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!