Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kell becsapni az embereket?

Miért kell becsapni az embereket?

Figyelt kérdés

A mogyoróról amiről azt hittem hogy egészséges az káros minden bolti.

Többek között vannak más dolgok is amiről azt mondják hogy egészséges közben meg iszonyú káros.

[link]



2019. okt. 12. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Az egészséges és az iszonyú káros között azért van átmenet. Illetve az sem mindegy, mennyit fogyasztunk ezekből az ételekből, és milyen gyakran.

Boltokban lehet kapni pörköletlen, nem sózott magvakat is, pl. mandula, törökmogyoró.

A többivel kb. egyetértek, pl. a gluténmentes pékáruk túlnyomó része szerintem is egészségtelen, ahogy a margarin, étolaj, és a bolti árukban leggyakrabban használt édesítőszerek is.

És hogy miért csapják be az embereket? Az élelmiszeripart a profit érdekli, hogy valamit olcsón elő lehessen állítani, minél tovább lehessen tárolni (ne romoljon meg, mielőtt eladják), és minél nagyobb haszonnal, nagy mennyiségben eladni. Ha a szójalecitin meg a növényi olajak olcsók, a kakaóvaj pedig drága, akkor inkább előbbieket teszik a csokiba. Ha az olaj olcsóbb, mint a zsír vagy a vaj, ezt teszik a készételekbe, konzervekbe. Figyelnek a trendekre is, mit keresnek a vásárlók, köztük pedig elég sokan elhiszik, hogy pl. a cukros, de zsírszegény joghurt milyen egészséges, és nagyon sokan meg sem nézik az összetevők listáját, csak a reklám és a címke alapján döntenek.

2019. okt. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A héjas mogyoró is pörkölt ami ilyen kimérős?

Nem értem hogy miért kell egészséges ételeket iszonyú károssá tenni.

2019. okt. 12. 13:15
 3/6 anonim ***** válasza:
A másik kérdésednél válaszoltam.
2019. okt. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Így kerek a világ, kérdező. Mindenki tegye a dolgát. A kereskedőnek az a dolga, hogy eladjon, a vásárlónak meg az, hogy megválogassa, mit vesz meg. Ezek, amiket itt felsoroltál kisiskolás becsapások az élelmiszeripar trükkjei közül. És akkor még hol van a gyógyszeripar, aminek az élelmiszeripar az egyik csatlósa?
2019. okt. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4

És aki egészséges mogyorót szeretne enni?

Nem értem miért "kötelező" a pörkölés

2019. okt. 13. 15:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Senki sem eszik pörköletlen földimogyorót nyersen, valószínűleg nem véletlenül. Amelyik nyersen is finom és ehető, azt lehet kapni natúr változatban is.
2019. okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!