Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire egészségtelen az, ha...

Mennyire egészségtelen az, ha egy ember napi 8-10 óra fizikai munka mellett nem eszik mást csak egy tál főtt rizst, illetve még ízesítés mentes teákat iszik?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy ázsiai munkásoknak, akik félig-meddig rabszolgák voltak, ennyi volt a "fizetségük" amerikában az 1800-as években.


Elvileg valamelyik több mint 20 évig csinálta ezt.


De hogy lehet ezt túlélni? Hogy nem alakulnak ki súlyos hiánybetegségek.


Én azt gondolnám, hogy aki csupán ennyit és ilyen egyoldalúan étkezik, az pár hónapnál nem bírhatja tovább...


2019. okt. 15. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Persze hogy kialakul. De attól még lehet élni. Csak betegen.

Miért, aki csokit zabál chipsszel, meg kólával, hambis pizzával megspékelve, szerinted annál nem alakul ki hiánybetegség?

Na, az is él (kérdés hogyan...)

2019. okt. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk, hogyha valaki pizzából és hamburgerből eszik sokat, annak főleg az elhízástól kell félnie, mert sok kalória...

De ezekben van hús, szénhidrát és zöldség is, vagy akár még gyümölcs is... Húsból és zöldségekből sem mindig ugyanaz. Ezekben azért van bőven vitamin.

Szóval szerintem nem összehasonlítható a csak rizzsel való étkezéssel.


De javítsatok ki, hogyha tévedek!

2019. okt. 15. 20:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenféle táplálkozás hiánybetegséghez vezet, ami túlságosan egyoldalú, így a chips zabáló életmód is, csak ott az elhízás mellé még egy fincsi 2-es típusú cukorbetegség is képbe jöhet.
2019. okt. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ettek ők mást is. Bármit, amit találtak, vagy meg tudtak fogni.
2019. okt. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na azért azt ne mesèld be nekem, hogy a chips meg kóla egészséges...

Tudod, ezt nevezik MINŐSÉGI éhezésnek! Zabàlsz ugyan, de kb olyan mintha nem ennél... nem a sok vitamintól fogsz elhízni, most megmondom.

2019. okt. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A hántolatlan rizsben több a tápanyag.
2019. okt. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!