Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A túl sok vagy hírtelen...

A túl sok vagy hírtelen megnövekedett rost bevitel okozhat székrekedést?

Figyelt kérdés
Szóval újabban elkezdtem sok rostot enni és mintha nehezebbem jönne ki belőlem a cucc.
2019. okt. 17. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Előfordulhat. Az sem mindegy, milyen rost, vízoldékony vagy sem, és mennyi folyadékot iszol mellette. Ilyen szempontból a lédús zöldségek és gyümölcsök a leghasznosabb rostforrások.
2019. okt. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a valószínű, hogy nem iszol eleget mellette. De a hirtelen növelés akkor sem jó, ha sokat iszol, mert akkor meg hasmenésed lesz. Lassan kell emelni.
2019. okt. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg több állati zsiradékot fogyaasztani.
2019. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

igen mielőtt kiírtam a kérdést utána olvastam és lehet a víziváshoz van köze de azért iszom vizet, nem érzem magam szomjasnak.


az állati zsír hogy segít?


nem vagyok vega meg hasonlók kb. minden nap eszek min. csirkét csak több rostot kezdtem enni mellé, mindkét féle rostot növeltem.


amiből elég sokat eszek az a zab, konkrétan zab keksz. lehet ez a ludas?

2019. okt. 17. 17:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha sokat ettél belőle, elképzelhető, hogy azért lett székrekedésed. Zabkeksz helyett jobban jársz, ha natúr zabpehelyből főzöl zabkását (pl. fahéjjal, feldarabolt gyümölccsel ízesítve). Egyébként a kekszből napi 3 db-ot ajánlanak, mivel elég sok cukrot is tartalmaz.
2019. okt. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ez cukormentes bio zab keksz, sok rostal.


de kösz, a tanácsot.


zabkását pont úgy szoktam enni ahogy leírod csak a keksz kéznél van, egyszerűbb azt enni.

2019. okt. 18. 09:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajta a bio kekszed?
2019. okt. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

semmi különös, 97%-ban zab a maradék meg 1-2 mag fajta.


de igazából nem hiszem hogy ez lenne az oka hanem az a rengeteg nyers spenót meg saláta amit megeszek😂


az is feltűnt hogy nem csak nehezebben jön ki a dolog hanem sokkal több is mint korábban ami viszont nem meglepő.

2019. okt. 18. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!