Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 4. Napja, hogy nem volt...

4. Napja, hogy nem volt széklet. Mitől indulhatna meg? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Üdv. Belső aranyér műtéten vagyok túl. Hétfőn volt széklet, gyenge reggeli, délben húsleves este virlsi+ kenyér , joghurtot ettem. Kedden jött a műtét aznap már nem ehettem nem ihattam, 1 körül mütöttek de sajnos nem tudtam wczni gondolom izgultam stb. Megműtöttek azt mondták minden jól sikerült este mehettem is haza (egynapos sebészet). Írtak fel Laevolac hashajtót jelenleg 20ml szedek belőle, ütifűmaghélyat + lenmagot darálva joghurtal eszem. Kedden ugye nem ettem, szerdán levesek,joghurt, csütörtökön főzelék, darálthús, zsemle.

Ugye hasmenést nem ajánlotta az orvos mert a sebnek nem tesz jót sem a kemény széklet. Van e valami jó praktika,hogy végre tudjak nagydolgot végezni ? Próbálgatom mikor úgy érzem de semmi, erőltetni meg nem akarom.



2019. okt. 18. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
3x30 vagy 3x45 ml Laevolac és 3 liter víz naponta
2019. okt. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hunyadi János Gyógyvíz: [link]


Ha kortyonként iszod, akkor segíti az emésztést, de nem lesz hasmenésed.

2019. okt. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ehetnél gyümölcsöket is (pl. körte), és ne sok lisztes ételt. A húsleves is jó, minél több főtt zöldséggel.
2019. okt. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat megpróbálom a 3x 30ml laevolacot. Már reggel bevettem 30ml, délbe meg este is megismétlem. Aszalt szilvát,almát eszegetem. Joghurotot iszom. Piritóst zöldteával reggelire.

Esetleg az ront a helyzeten, hogy dohányzom 8 éve viszont a műtét napja óta nem gyújtottam rá. (4napja) ? Azt olvastam, hogy ez is székrekedést okozhat.

2019. okt. 18. 09:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, de ezt megfelelő táplálkozással bőven ellensúlyozhatod.

Ügyes vagy, hogy abbahagytad :)

2019. okt. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor már ne is gyújts rá :)!
2019. okt. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Napi 1 szál cigi kávéval úgylátszik szükséges, sajnos a szervezetem hozzá szokott és székrekeďéssel jutalmaz ha elmulasztom :) 4 napja igy csinálom és van széklet :) Fájdalmas, első nap hasmenés volt azóta a széklet laza egyben van.
2019. okt. 21. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!