Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az oka annak, hogy napokig...

Niceszisz kérdése:

Mi az oka annak, hogy napokig nem tudok kakilni ha a szüleimhez megyek látogatóba?

Figyelt kérdés

Akármit eszek, és akármennyit, ha megyek a szülőkhöz 3 napra, ott nem tudok kakilni valamiért. Inger sincs. Azonban amint eljövök onnan autóval, még haza sem érek de már rettenetesen fáj a hasam és otthon nyugodtan elvégzem a dolgom.

Ha rám jön a "nagy dolog" egy áruházban például, akkor elmegyek ott. Tehát nem csak otthon tudok nagywécézni, viszont csak a szülőknél nem működik ez.

Egyébként az anyagcserém jó, nincs eü problémám.

Mi lehet a gond?

Köszönettel:

27/nő



2019. okt. 19. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs megfelelési kényszered? Ennek pszichés oka lehet vagy csak véletlen egybeesés.
2019. okt. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Psziches... En sem tudok idegen helyen,nyaralas alatt sem..szedj dulcosoft ot. Nemreg bekerultrm korhazba 10 napra,ne tudd meg 2x voltam wc n... Hazajottem, harom napig a wc n ultem. Az a baj h nalam simcs inger sem idegen helyen. Csak itthon megy. Ez van. De erdekes hogy mashol tudsz,csak otthon nem.
2019. okt. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem is pszichés oka van :(
2019. okt. 19. 19:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehol sem tudom elvégezni a nagydolgomat. Csak a saját otthonomban fűrdés előtt reggel.

A kórházban egy hétig még inger sem volt,utána csak a hányinger jött amikor az össze-vissza kakilt,a vizeletben tocsogó ülőkét megláttam.

Üdülőhelyeken ha tiszta akkor is 3-4 nap kell mire könnyek között elvégzem.

2019. okt. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A széklet ürítés az egyik legintimebb testi működés. Igaz ugyan, hogy van tömegperisztaltika, de a vastagbél tartalom megfelelő kiürüléséhez ki kell alakulni megfelelő intenzitású bélmozgásoknak, ez pedig viszonylag lassú folyamat, amit a külső, zavaró ingerek erősen befolyásolnak. Hogy kit mennyire befolyásolnak ezek a külső ingerek, az erősen egyénfüggő. Ajánlatos fokozottan figyelni a belső ingerekre és lehetőleg kirekeszteni a külsőket, mert a rendszertelen, visszatartott székelés hozzájárul a vastagbél falának kiboltosulásához (divertikulózis), ami számos közép- és időskori bélrendszeri problémához vezethet.
2019. okt. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes problémád van, de nem egyedi. Igaz, nekem pont fordítva van. Akárhova megyek, megy előtte a hasam, de én pánikbeteg vagyok. A testvéremnek akkor van székrekedése, ha orvoshoz kell mennie, előtte napokig szenved. Felmenőim közt is volt hasonló probléma, volt, aki - nem érdekel, hogy ciki - papnövendék korában nem tudott a benti lakóhelyén nagydolgot végezni, hazautazott, amikor már nem bírta (hashajtót nem vett be sose), és ez bizony akár 5 napig is tartott, mert vagy haza tudott menni, vagy nem, ráadásul az ország egyik feléből a másikba. Egyszer blogban megírta, azért merem közölni, mert törölte és nem adja ki a Google, úgyhogy ha viccesnek tűnik... Mondjuk inkább nevessünk, mint sírjunk.
2019. okt. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Legközelebb mikor elutazok megpróbálok csak joghurtot, rozsféléket és zöldséget gyümölcsöt eni(semmi mást) bízva abban, talán kicsit be tudom csapni az elmémet és menni fog a nagyvecézés. Hashajtót nem szeretnék beszedni mert akkor meg arra fogok rászokni. Esetleg glicerines kúp bár azt is elraktározza az elme...olyan rossz hogy mégcsak az inger sincs meg telihassal. Hasi fájdalmak viszont a 3.napon már erőteljesen fennálnak a nadragoz is alig tudom felhúzni magamra. És még akkor sincsen kakilási inger. :( vagy böjtölök napokig ott bár ezt sem egyszerű kivitelezni.

2019. okt. 22. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!