Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy növeljem fel a súlyom...

Hogy növeljem fel a súlyom úgy, hogy ne változzon az alakom/hasam vagyis ne hájként jöjjenek fel azok a kilók?

Figyelt kérdés

Anorexiás vagyok.17eves lány Mielőtt elkezdtem koplalni (2018 nyár) nagyon kövér voltam: 160cm és 65-70 kg. Ma 165 cm és 43.3 kg vagyok és elméletileg számomra az egészséges a 49 kg és oda kellene feltornázni magam. Viszont az én anorexiám olyan, hogy ennék de félek enni, mert én lapos, feszes, izomkockás hasat akarok, ami ülve és állva is lapos és feszes kockás, és félek hogy amit megeszek az hájként megy fel a hasamra és dagadt leszek és sosem érem el azt alakot amit akarok. Viszont a pszichológusom a testmozgástól is eltiltott..így még rosszabb. Miket kellene ennem, hogy egészségesen menjen fel a súlyom a minimumig úgy hogy ne hájként menjenek fel azok a plusz kilók?😭 És most már azért is félek enni, mert már vagy fél vagy 1 éve minden áldott nap ugyanazokat az ételeket eszem: zöldségek: paradicsom, paprika, kaliforniai paprika, kígyóuborka; light cottage cheese; jókenyér teljes kiőrlésű magvas kenyér; pulykamell sonka; tonhal sós vízben; tojásfehérje, és néha sült csirkemell, és félek hogyha másféle ételeket is ennék, pedig én szeretnék változatosan enni és főzni, meleg ételt enni, de mivan ha már a szervezetem hozzászokott ezekhez és a másfajta kajákat elraktározza zsírként és akkor tényleg hájjal fogok súlyt növelni, meghízni.

Valaki tudna nekem ezekre válaszolni..nagyon sokat segítene 😪 előre is köszönöm a válaszokat


2019. okt. 20. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy ülve is szép feszes, kockás a has, hiszen a BŐR ráncolódik. Szerintem simán kereshetnél egy személyi edzőt és dietekiust is, tök jó lenne ha egészségesen táplálkoznál és szednél pár kiló ozmot magadra. De nyilván oka volt, hogy a pszichológus eltiltott a mozgástól, gonolom attól tart, hogy edzés mellett ugyan úgy keveset ennél és így csak rontanál a jelenlegi helyezeten.
2019. okt. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bármilyen hús/zöldség étel jó lehet, curry típusú egytál ételek, rakottasok, levesek. Ha kevés szénhidrátot eszel nem lesz ott semmi háj.
2019. okt. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És még a genetikám is rossz..a családunk minden tagja hát kövér, és most akkor nem érhetnem el a célalakom mert olyan a genetikám?
2019. okt. 20. 18:12
 4/5 anonim ***** válasza:
A genetikanak nincs sok köze hozzá. Alap biológiai fogalmakkal nem vagy tisztában. Halgass a pszichológusodra.
2019. okt. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha 43 kg vagy, akkor aligha lehet egészséges testzsírszázalékod. Az egészséges súly eléréséhez bizony zsírt is kell felszedned. A zsírbeviteled siralmasan kevés, ezt mindenképpen növeld (a zsírban oldódó vitaminok miatt is), tojásból edd meg a sárgáját is! Bármilyen géneket is örököltél, megfelelő táplálkozással (ami nem egyenlő a koplalással) nem fogsz elhízni. Gyümölcsöket is ehetnél, és csirkemell meg a többi helyett pl. csirkecombot, egyéb húsokat.

Aztán ha megvan a 49 kg, esetleg több is, a pszichológusod se fog annyira tiltakozni, ha edzeni szeretnél, persze nem túlzásokba esve, és a kalóriabevitelt is megfelelően növelni kell majd, hogy ne fogyj 50 kg alá.

A kockás has lányoknak nem való, hagyd meg a fiúknak, már ha normálisan működő hormonrendszert szeretnél. Ehhez már nagyon alacsony testzsírszázalék kell, ami lányoknak nem egészséges.

2019. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!