Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit ehetek így?

Mit ehetek így?

Figyelt kérdés

Ételintolarencia vizsgálaton kiderült, hogy a tejre, tojásra, fokhagymásra, sörélszetőre erősen intoleráns vagyok, sima sütőélesztőre pedig mérsékelten.

Mi a helyzet a feldolgozott ételekkel? Pl egy szelet piskótába mennyi élesztő lehet, illetve tojás? (oké tudom hogy tojás nélkül lehet már sütni, mert vannak pótló porok), de az élesztő, amiben előfordulhat mennyire nem ajánlott nekem?



2019. okt. 25. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Elöször is a piskótában NINCS élesztö!

Másodszor ne egyél feldolgozott ételeket, hanem készítsd el saját magad.

Harmadszor éppen ezek igen jól elkerülhetöek, a tojás, tej mindig fel van tüntetve az összetevök közt, mert sokan allergiásak rá.

Piskótát nem javaslom, mert az gyakorlatilag tojásból áll.

Élesztö a kelt tésztákban van: kenyér, péksütemények, kalácsok, pizza - ezeket le tudod készíteni élesztömentesen, sütöporral is.

2019. okt. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy piskótában nincs élesztő, bocsánat rosszul fogalmaztam.

Tehát, amiben minimális élesztő is van: kelt tészta, hiába egy darabot ennék felejtős? Nem számít, hogy arányaiban mennyi került bele?

Ugyan ez a tojás tartalmú dolgokkal?

2019. okt. 25. 09:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Neked kell kitapasztalnod, hogy minimális mennyiség hogyan hat rád. Az intolerancia különböző mértékű lehet egyes embereknél. Azért amire erősen intoleráns vagy, azt jobb, ha teljesen elkerülöd.

Vannak eleve tojás- és élesztőmentes receptek (sütik is), amikhez pótlékokat sem kell használni. Bolti pékárut jobb, ha nem eszel, minden feldolgozott ételnek olvasd el az összetevőit.

Azért így is marad elég sok étel, amit ehetsz. Az elején még kicsit furcsa lesz, de pár hét alatt megszokod. Én már évek óta nem eszek tejtermékeket és gabonát (max. néha rizst és vajat), így élesztőt sem, de jól megvagyok így is, szerencsére elég jól tudok főzni, és finomakat eszem :) Ha tojást és fokhagymát sem ehetnék, azt is simán meg tudnám oldani.

2019. okt. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Reggelire miket javasolsz? Te mit szeretsz enni?

Úgy általában én sem vagyok megrémülve, mert van alternatíva, viszont a reggeli pékáru helyett most erősen gondolkodom mit ehetnék ami azért laktató is, és tej-tojás-élesztő mentes.

2019. okt. 25. 10:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Reggelire konkrétan milyen pékárukat szoktál enni?
2019. okt. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bármint amit megkívánok a pékségben. Mindig mást, de általában édeset. Bár ez mindegy ilyen szempontból, mert a sós is pont úgy készül, csak lekvár helyett sajtos teszem azt.
2019. okt. 25. 12:50
 7/7 anonim ***** válasza:

#4:

Én ha nem tojást, akkor általában gyümölcsöt, magokat (pl. mandula, dió), chia-pudingot (kókusztejjel) eszem délelőtt. Te ehetsz zabkását, tehetsz bele aszalt gyümölcsöt, diót, fahéjat vagy kakaóport stb. Ha több időd van, süthetsz tej- és tojásmentes palacsintát, ezt eheted sósan vagy édesen is. De lehet pl. "tejberizs" is, növényi tejjel. Kókusztejjel, mazsolával nagyon finom :) Vagy ha találsz megfelelő felvágottat (házilag is lehet készíteni), eheted azt is rizsszelettel, abonettel vagy pászkával, és nyers zöldségekkel. Vagy halkonzerv is jó a felvágott helyett.

2019. okt. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!