Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy rakjam rendbe a fejembe...

Hogy rakjam rendbe a fejembe az evést?

Figyelt kérdés
Élvezeti evő vagyok ami annyit takar, hogy amit megkívànok megeszem akkor is ha előtte 20perce laktam jól. A masinák mindig elcsàbulok. Még most nem vészes a dolog mert kb 5-6kilo jött fel fél év alatt, de ha ez így folytatódik bajban leszek. Hogy àllítsam át az agyamban hogy azért eszünk mert kell és nem azért mert finom? Megköszönnék pàr tippet, tanácsot, tapasztalatot.

2019. okt. 25. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Énis így életem, míg 1 év alatt felszedtem 12 kilót, és amikor mar nemtudtam begombolni a farmerokat, rájöttem hogy egy uj ruhatár elég drága lenne, inkabb költok másra : bevasarooltam minimális kalória tartalmú cukrot, lisztet, ch csökkentet kenyeret eszem, veszek egy hétre elegendő cukormentes édességet stb. Tehát ugyan ugy eszem, csak egészségesen, és kalória nélkül.

Ha ebbe az életmód váltásos dologban nem akarsz belemenni, akkor arra kell hogy rágyere, hogy az élet része az evés, de az evés, nem maga az élet. Ne úgy gondolj az evésre, mint egy élvezeti dologra, hanem úgy, mint egy létfentartáshoz szükséges dologra. Mennyi vizet iszol amugy?

2019. okt. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerettem enni régebben (1.5hónap), ma már nem igazán.

1 kg választott el a 100-tól és már nem egyszer próbáltam lefogyni. Elhatároztam,hogy már elég volt és normál testalkatot akarok, szembesitettem vele magamat,hogy amiket eszek ,azoknak az összkalóriájuknak az értéke jócskán meghaladja azt az értékét ,amennyit szabadna bevinnem. A tésztákat szaműztem, esetleg ha szendvicset csinálok melóba akkor az alacsony szénhidráttartalmú tésztából van, ez az össz tészta amit eszek. A zöldségeket imádom, salátákat eszek és húsokat. Számolom az elfogyasztott ételek kalóriáját és nem lépem túl azt a szintet amit nem szabad, nem éhezem, nem sportolok és fogyok. Ha elérem azt a súlyt amit szeretnék, azután kidolgozom az alakot,de ha nem tudom magamat a sporthoz szokatni, akkor sem leszek csalódott. (1.5 hónap alatt -7kg)


Magas szénhidráttartalmú dolgokat nem eszek egyátalán, megterhelő bevinni már a napi szükséges kalóriát is, mert nem vagyok éhes és nem vágyom annyira már az evésre sem. Akkor is ettem amikor nem volt jobb dolgom, igyekszem magamat mással elfoglalni.

2019. okt. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem az vált be, hogy tartalmas ételeket eszem főétkezésre. Utána már nem igazán kívánok semmit, ha már egyszer jóllaktam. Ha megéhezem, az már igazi éhség, addigra már eltelik pár óra, jön a következő főétkezés.

Emellett jó ideig nem tartottam itthon cukros nasikat, ha édeset kívántam, megettem egy jó édes almát vagy más gyümölcsöt. Most már akkor sem vonzanak az édességek, ha van itthon.

2019. okt. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld egészséges dolgokra lecserélni azt, amit kívánsz. Pl. ha édességet akarsz, egyél gyümölcsöt, ha pizzát, akkor egyél salátát sok hússal vagy hallal, stb.


És ha meg tudod oldani, jobb lenne, ha tudnál főzni magadra, mert ahogy az előttem szólók leírták, az igazi, tartalas ételek laktatnak, a műkaják pedig mesterséges ízfokozókat tartalmaznak, és alig csökkentik az éhséget.

2019. okt. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!