Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hozzam rendbe a széklet...

Hogyan hozzam rendbe a székletürítésemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.A gondjaim a következők:

Már kb. 1 éve tart a dolog,kialakulásának oka szerintem a stressz lehet.

A problémám az,hogy ha reggel kell mennem valahova,már felkell kelnem majdnem 2 órával hamarabb,hogy amire mennem kell,tudjak nagy wc-re menni.(reggelente akár elmegyek 5x is wc-re,ebből max 2 sikeres,és ez a végén már majdnem hasmenés) illetve kávé-t kell innom,ha tényleg nem jön semmi.

Ez azért zavaró,mert később már nincs nagyon lehetőségem wc-re menni,ezért reggel le szeretném tudni.Sokszor ez nem nagyon sikerül,és kb. 1-2 óra múlva nagyon rámjön az inger. Sokszor vettem már be az immodium gyógyszerből ( ami tudom,hogy nem jó dolog)de máshogy egyszerűen nem tudom ezt megoldani.

Van amikor napközben hirtelen rámjön,és egyáltalán nem is tudom visszatartani.

Van,amikor szorulásom van,és van amikor nagyon erős hasmenésem.

Esetleg tudnátok olyan ételeket,módszereket mondani,ami rendbe tenné a szervezetemet,és elkerülhetném ezeket a dolgokat?

Köszönöm a válaszokat

20/F



2019. jan. 14. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológus
2019. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első sorban vizsgáltasd meg magad. Szedjél probiotikumot folyamatosan, és inkább a Bólus astringenst részesítsd előnyben az Immódiummal szemben.
2019. jan. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm!
2019. jan. 14. 23:18
 4/6 anonim ***** válasza:
nkm is ilyen volt anno, próbáld ki a szotyievést, az keménnyé teszi, és lehet egybe kijön az egész cucc, vagy a jó része, ami benne marad, legalább keményebb és nem izeg majd
2019. jan. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azoknak jó része így szokott járni, aki gyerekként erőltette ezt a hülye szokást, a mindenáron reggel való kakkantást. Óra ütött: retyó, ha kicsit kell, ha nagyon, ha semennyire.

Mellékhatás: ha akkor mégsem sikerül, vagy nincs rá idő, pár óra múlva beüt a krach.

Ezért kell(ett volna) csak akkor járni, ha jön az inger, ha pedig úgy jön ki, akkor visszatartani pár órát. Akkor nincs gond 100 éves korig sem.

2019. jan. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
uccsó ez csak azokra igaz akik nyugodtak, akik feszkósak azokra egyből rájön a szarás ahogy kilépnek a házból, így jobb kierőltetni, mert különben iskolában munkában végig a wc-n lennének, persze könnyű annak aki nem parázós jellem
2019. jan. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!