Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Székrekedés ellen miket és...

Székrekedés ellen miket és mennyit érdemes fogyasztani, melyik rostos italok amik jók?

Figyelt kérdés

Sajnos viszonylag gyakran előfordul nálam székrekedés, pedig csak 18 vagyok, kicsit kevés zöldséget-gyümölcsöt fogyasztok, de változtatni akarok. Ismerősöm ajánlott aloe vera italt, azt is kipróbálom, egy kupaknyit kell innom reggel és este, elvileg sokat segít.

Müzlit eszek, zabkásákat, ezek mennyire jók, és mennyit kéne?

Napi egy kisebb doboz joghurt is segít?

Illetve melyik gyümölcslevek, amik tényleg jók ilyen téren, és nem csak agyoncukrozott szintetikus dolgok, ez a topjoy répás málnás ital? Sió? Meg ezekből mennyi kéne, napi egy doboz ilyen, vagy egykét pohár?

Köszönöm a válaszokat:)


2019. nov. 5. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ami segíthet még, az a szilva, vagy szilvalekvár. :)

Az is segíthet, ha felkelés után éhgyomorra iszol egy pohár narancslevet.

2019. nov. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Plusz egy szavazat a szilvalekvárnak! :D
2019. nov. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szilvalekvárt szoktam kanalazni, mennyit érdemes, és este lefekvés előtt, vagy reggel?
2019. nov. 5. 13:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a zabkása segített a legtöbbet de nagyon fontos a megfelelő mennyiségű folyadék. Jó esetben víz.

Nekem is meggyűlt a bajom a székrekedéssel gyerekkorom óta. Nagyon kell vigyázni mert simán össze lehet szedni egy aranyeret vagy végbélrepedést.

2019. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagymamám adott stadalaxot, mert nemrég volt olyan hogy 3 napig alig jött valami és hajnalban nagyon fájt a hasam, és nem is akartam kísérletezni, szóval a tabletta megf0satott rendesen, de segített. Meg mondta is nekem, hogy ha már egy napja valami van inkább lefekvés előtt vegyek be egyet és ne várjam meg hogy megint fájjon a hasam...ezt inkább meg is fogadom, viszont azt se akarom, hogy a végén tabi nélkül wc-re se tudjak menni.
2019. nov. 5. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!