Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az amihez csak a multivitam...

Mi az amihez csak a multivitaminból jutok hozzá?

Figyelt kérdés

Köszönöm, ha foglalkozol a hosszúra nyúlt irományommal!


Igyekszem választékosan táplálkozni. Minden nap fogyasztom - a teljesség igénye nélkül - az alábbiakat:


- paradicsom

- paprika

- hagyma (főleg lila)

- kígyóuborka

- teljes kiőrlésű pékáru

- tökmagolaj (salátához)

- csirkemell sonka, vagy angolszalonna...valami húst mindig

- 2 db alma, vagy körte

- trappista sajt

- jégsaláta

- néha tej, tejtermék

- egy marék mirelit eper, málna, áfonya (minden másnap)


Ebédre általában:

- jázmin rizs

- nyers zöldségek

- rántott hús, vagy gomba

- sült hús

- ritkán főzelék


A szénhidrát főleg délelőtt, a zöldség, saláta késő délután.


Mégis az van, ha nem fogyasztom el a Lenkei prémium alap vitaminból a gyártó által ajánlott napi adag 1/3 részét (csak ennyit szoktam), akkor néhány nap múlva nehezebben ébredek, gyengébb a felfogásom, fáradtabb vagyok és talán nyűgösebb is.

A multivitaminnal együtt pedig elfeledkezem a kávéról is, olyan fitt vagyok.


Azt szeretném megtudni, hogy mi lehet az a táplálkozásom alapján amihez csak a tablettából jutok hozzá. Szeretném csak élelmiszerből, minimális kiegészítő használattal végezni a táplálkozást.


Az alábbiak vannak a készítményben, melyből csak 1/3 részt fogyasztok:


Béta-karotin 18,18 mg, 10 000 NE (3 030 RE μg)

D3-vitamin 3 000 NE (75 μg)

E-vitamin 600 NE (400 α-TE mg)

C-vitamin 1 000 mg

B1-vitamin 300 mg

B2-vitamin 50 mg

B3-vitamin (niacin) 50 mg

B5-vitamin (pantoténsav) 50 mg

B6-vitamin 50 mg

H-vitamin (biotin) 50 μg

Kolin 50 mg

Inozit 50 mg

PABS 50 mg

Folsav 400 μg

B12-vitamin 50 μg

Citrus bioflavonoidok 180 mg

Csipkebogyó-kivonat 25 mg

Acerolagyümölcs-kivonat 5 mg

Rutin 50 mg

Kalcium 550 mg

Magnézium 250 mg

Vas 18 mg

Cink 15 mg

Mangán 4 mg

Réz 2 mg

Jód 225 μg

Króm 50 μg

Molibdén 25 μg

Szelén 25 μg

Korall kalcium természetes nyomelemekkel 150 mg


2019. nov. 6. 07:48
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
B12 pl
2019. nov. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól is függ, milyen mennyiségeket eszel egyes ételekből.

D-vitamint nem igazán lehet ételekből megfelelő mennyiségben bevinni. Kell a külső pótlás, 1000 NE is kevés.

Ha nem eszel májat és tojást, a kolin is hiányzik vagy kevés.

Ha kevés paradicsomot, zöld vagy narancssárga zöldséget, gyümölcsöt eszel, lehet kevés a béta-karotin.

B12 van a húsban és a sajtban.

A többi igazából akkor derülne ki, ha egy ideig használnád a cronometert, bár ebben sincs benne minden (pl. PABS, inozitol, króm).

Amit hiányolok az étrendedből (bár amúgy elég jó), az a tojás, a halak, a máj és az olajos magvak.

2019. nov. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Amit hiányolok az étrendedből (bár amúgy elég jó), az a tojás, a halak, a máj és az olajos magvak."


Valóban ezeket ritkán fogyasztom, a tojást meg szinte egyáltalán nem. Az valahogy kimarad mindig, pedig szeretem.


Rengeteg nyers zöldséget eszem, béta-karotinnal nem lehet gond. Hacsak nem szegényes tápanyagtartalmúak mint ahogy manapság azt hallani.


A D-vitaminra én is gyanakodtam már, de szerettem volna mástól is hallani.


A Cronometer-ért külön köszönet, mert még nem hallottam róla és érdekesnek tűnik.

2019. nov. 6. 09:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam a napi 3 tojás alap, plusz hetente egyszer eszem halat és egyszer májat. Olajos magvakat majdnem minden nap. D-vitamint szedek (2-3000 NE), nyáron, ha sokat vagyok napon, akkor nem. Emellett halolajat (omega 3) is szedek, néha magnéziumot.

A cronometer nekem sokat segített, szeretem látni, ha minél több csíkom zöld :) Vannak értékek, amiket magamnak állítottam be, alapos utánaolvasást követően.

2019. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!