Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egyszerűen nem tudok nemet...

Egyszerűen nem tudok nemet mondani. Miért?

Figyelt kérdés
Sajnos be kell vallanom jópár kg felszaladt rám. Amíg dolgozom 8-17-ig minden rendben. Hazaérek 6-ra egy vacsi, eltelik 1-2.5 óra és nem tudom megállni. Mindig este. Imádom a munkám a férjem szeret. Az anyagi életünk stabil. Nem tudom mi lehet ami miatt mindig ugyanaz a forgatókönyv. Próbálok sokat inni, egészségesen enni de semmi :(

2019. nov. 26. 07:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszadó!

Nem nem én vagyok Timike. Ezeket azért raktam a felsorolásba hogy a lelki okokat kizárjam, nem nagyképűségből! :)

2019. nov. 26. 07:10
 2/11 anonim ***** válasza:
Mire kellene nemet mondanod?
2019. nov. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulnod megeröltetni akaratodat. Lefekszel, elalszol akkor már nem kell evésen gondolkodni.
2019. nov. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Napközben inkább többször egyél, ne túl sokat, minthogy éhezz.
2019. nov. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amig dolgozom addig megy a többször keveset elv. De otthon 7-11 óra között amig lefekszem egy borzalom
2019. nov. 26. 07:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Mennyi az a rengeteg? Hány kilo vagy?
2019. nov. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is este vagyok éhes és hízásra hajlamos. Nem bírom az ehezést bár zabalni nem szoktam de a lefekvés előtti evést en sem toleráltam. Úgy oldottam meg hogy teljes mertekben elhagytam a cukrot. Értsd 0 édesség, 0 cukor teába kábéba bármibe, és a sok cukrot tartalmazó ételekről is lemomdtam. Pl kechup, felkész ételek, mahas cukortartalmú gyümölcsök. Azóta bármikor ehetek ha megéjezem nem hízom semmit. Azért hozzáteszem én sokszor eszem de mimdig keveset, hamar jóllakom.
2019. nov. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Még mindig nem világos, mire nem tudsz nemet mondani. Tervezd meg úgy az étrendedet, hogy vacsorára tudj annyit enni, amennyivel jól is laksz. Ha hiányoznak a nasik, egyél valamit, ami finom és belefér a diétádba.

Én este 8 körül szoktam vacsorázni, ez általában kiadós étkezés, akárcsak az ebédem. Utána nem igazán hiányzik semmilyen desszert, mert jól vagyok lakva. Ha mégis, 1 kocka étcsokit szoktam enni, és/vagy iszok egy mézes gyógyteát. Elalvásig eszembe se jut, hogy ennem kellene még valamit. Akkor is így volt, amikor lefogytam, azóta is tartom a súlyom.

2019. nov. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Nekem az vált be, hogy van egy fix kalória keretem, meg van tervezve az étrendem, és úgy csinálom, hogy estére legyen egy nagyobb, kiadósabb kaja. Így nincs az, hogy rám tör a nasiszörny, meg pizzát rendelek, meg hasonlók. :D Illetve még az is segítethet, ha lefoglalod magad este. Menj /menjetek egy jó nagyot sétálni, olvass valami jó könyvet és közben ropogtass valami egészségeset (répa, karalábé, zellerszár, stb). Foglald le az agyadat és akkor nem lesz eszedben annyira a kajálás.
2019. nov. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kell hozzâ akaraterő, meg egy alap étrend amivel nem koplaltatod magad. Idővel, ha kitartasz, el fog múlni a késztetés, ha a kérdésed arra irànyul, hogy az evésre nem tudsz nemet mondani. A rossz szokàsokon lehet vàltoztatni, nassolàst korlàtozni, alternatívàkat keresni stb.
2019. nov. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!