Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért félünk annyira a zsírtól?

Miért félünk annyira a zsírtól?

Figyelt kérdés
Szinte mintha ez lenne a legrosszabb tápanyagok, minden zsírszegény, light ha diétás, akkor máris zsírszegény még még sorolhatnám, amikor szerintem abszolút nincs baj a zsír okkal... Sőt egyre jobban állapítják meg hogy például a tejben lévő zsírok Igenis nagyon jó hatással vannak például a cukorbetegségre. A zsír nem rossz dolog, ami szerintem sokkal rosszabb azok a finomított szénhidrátok és érdekes erről annyira nem beszélünk, habár már kezdődnek a cukormentes élelmiszerek mint pl. Cola Zero kóla stb., de még mindig úgy érzem, hogy nincs olyan nagy baj a cukorral, a társadalom szerint, amikor szerintem pont azzal van a baj, ha pl. megnézzük Amerikát és zsírszegény táplálkozásra tértek át és megláttuk mi lett az eredménye a civilizációs betegségek növekedtek, mert cukrokat kezdtek el enni, de megnézzük ahol zsírt fogyasztanak pl németek a franciák érdekes módon sincsenek olyan súlyos betegségek ott.
2019. dec. 7. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert az élelmiszeripar évtizedig agymosta az embereket , hogy a zsir káros és a vaj , egyenek inkabb margarint , sovany tejet , lightos termékeket .

Most ezt nehéz kitörölni az emberek fejéböl , meglehet , hogy lehetetlen.

Emiatt a káros tanácsok miatt hizott el a lakosság , elvonva a zsirt a szervezetétöl , megbontva ezzel a zsirháztartását a szervezetnek és fellépett a cukoréhség a zsir hiányában , amely nagyobb mennyisegben fogyasztva zsirrá alakul .

Továbbá kialakult egy étel általi obszesszió az emberekben , es az élelmiszeripar milliárdokat kaszált az emberek meg elhiztak , azért is mert az ételek összetétele nem volt megfelelö , natúr formában , pl a zsirtalan tej vagy túró amely abnormális a szervezet számára

Be kéne tiltani az ilyesmik gyártását

2019. dec. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%
Az egész emberiség beteg már a sok hülyeségtől. Önmagában semmilyen étel nem egészségtelen. Hanem az életmódunk lett az. Lehet enni zsiroskenyret, még szalonnát is, csak utánna nem az autóban meg az irodában kéne ücsörögni, hanem húzni a rétre kaszálni.
2019. dec. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez rögzült az emberek fejébe sajnos, mert ez lett elterjedve, pedig hülyeség. Nàlam pl a zsír a tàplàlkozàsom alapköve, abból a tàpanyagból viszem be a legtöbbet és egyre jobban érzem magam. Sokàig én is féltem tőle, de csak utàna kellett olvasnom, tàjékozódnom. Màr eszemben sincs zsírszegény cuccokat enni.
2019. dec. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!