Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy van az hogy egy tini (13...

Maestro69 kérdése:

Hogy van az hogy egy tini (13 eves pl) aki megprobal megszabadulni egy kis zsirtol az 1500-1600 kcalt kell megegyen egy nap?

Figyelt kérdés
Valaki keremszepen irjon mar egy olyan egezseges etrendet 13 evesnek hogy ennyi kaloria legyen benne meg feherje is .. Elore is koszi:-)

2015. szept. 27. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
maradjunk annyiban, hogy mai értelemben az még inkább csak kamaszodó. Egyébként pedig azért, mert fejlődésben van a szervezete és több energiát használ fel, mint 20 felett pl, aki már nincs fejlődésben, ezért ezt pótolnia is kell.
2015. szept. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

13 évesen TILOS diétázni, számolgatni, fogyókúrázgatni. Egy ilyen fiatal szervezetben csak úgy pörög az anyagcsere, tehát egészséges étkezés (szemét kaják megvonása, NEM diétázás!) és rendszeres mozgás mellett a normál súly beáll, nincs szükség másra.


Ellenben ha most elkezdesz 13 évesen diétázni, az jó eséllyel ahhoz fog vezetni, hogy lelassul az anyagcseréd, amit csak nagy kínok árán fogsz tudni felnőtt korodban (addigra jön meg az eszed) helyrehozni. A lelassult anyagcsere hízékonysághoz, nehezen fogyáshoz vezet.


Tudom, hogy a felét nem fogod fel és veszed komolyan annak, amit írok, de hidd el, hogy tudom, részben saját bőrömön tapasztaltam.


Neked nem számolgatni kéne, csak ésszerűen, egészségesen, mértéktartóan enni, és mellette mozogni. Ennyire egyszerű lehetne...


Egyébként a kalóriamennyiségekhez visszatérve, én 23 évesen, 165 centivel, 1700 kalórián vígan lefogytam, tehát az 1500-1600 kalória egyáltalán nem sok. Viszont nem tudom honnan vetted, ha már mindenképpen számolgatni akar az ember, akkor alapvető, hogy helyesen és szakszerűen számolja ki a kalóriaigényét, ez nem korra megy, hogy a 13 éveseknek egységesen 1500-1600 kcalt kell bevinniük, és akkor fogynak, mint a kisangyal.


Látod, erről beszélek. Az internetről összeszedett félinformációkból akarsz lefogyni, de ez hosszútávon többet árt, mint használ.

2015. szept. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm kedves utolsó :) nem is diétázok inkább mondanám: Egézséges életmódra váltottam. Fittzona edzéseire edzek heti 6szor. Elhagytam az üditőket, süteményeket és az ilyen cukros szarokat meg mostmár teljes kiörlésű kenyérrel eszem a dolgokat :) mit szolsz igy lehet alakot formálni? Mert duci vagyok kissé..
2015. szept. 27. 17:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez jól hangzik. A kalóriaszámlálást meg felesleges erőltetni, könnyen áteshetsz a ló túloldalára. A mozgás és egészséges étkezés segíteni fog.
2015. szept. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De te mit ajánlanál ami nem nagyon megterhelő edzést de hatasos lenne? Heti 2 foci. Mellé mit sportoljak meg?
2015. szept. 29. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!