Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fosós-hányós vírusra valami...

Fosós-hányós vírusra valami házi praktika?

Figyelt kérdés

Hányni nem hányok, csak émelygek, szédülök, böfögök. És annyira fosok, mint az a bizonyos ló. Egyszerűen nem tudom szebben mondani, megállíthatatlanul folyik belőlem, jóformán nem tudom otthagyni a wc-t, a gyomrom olyan hangokat ad ki, hogy elmehetnék hangeffektnek a jurassic parkba... ha próbálom egy darabig visszatartani, hogy legalább egy időre lefekhessek, vagy mert gyógyszert vettem be, akkor szinte azonnal begörcsöl a gyomrom tájéka.


Szedtem màr be probiotikumot, széntablettát, reklámokban is hirdetett fosibogyót, szedek mellé ilyen fosós italport, ami a sót meg egyebeket pótolja, szedek görcsoldót, gyulladáscsökkentőt/fájdalomcsillapítót (persze nem egyszerre)... próbálkoztam az igyál sok teát egyél kekszet gondos anyuka féle javaslattal, pirítóssal magában, banánnal... semmi nem használ. A széntől csak sárga helyett feketét fosok (bocs, gusztustalan, nem tudom szebben leírni), a többinek ennyi hatása sem látszik. Ha egy-két órát ki is bírom valamelyik bogyóval, utána sokkal-sokkal rosszabb.


Kezdek kétségbe esni, mit lehetne még tenni?


Ünnepek miatt vidéken vagyunk a világ végén, se ügyeletes orvos, se gyógyszertár, se semmi nincs a környéken. Kocsija sincs a csalàdból senkinek. Ha holnap hazajutunk, nyilván elmegyek az ügyeletre vagy keresek egy nyitvatartó gyógyszertárat, de ahhoz ki kell bírnom egy 4+ órás vonatutat...


Minden ötlet jól jön...


2019. dec. 27. 23:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ezen kívül, amiket csináltál, nem tudsz mást.

De úgy emlékszem, neked válaszoltam pár napja is, nem? Azóta nem vagy jobban?

2019. dec. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Mióta tart? Nem ám kiszáradsz! Igyál sok hideg vizet, de lassan aprókat kortyolva. Ha vírus, akkor ne széntablettázz, hanem hagyd, hogy a vírus kiürüljön a szervezetedből. Pár napnál tovább fennálló hasmenés émelygés esetén ideje orvoshoz fordulni!
2019. dec. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

1, azt hiszem igen, a tanácsok alapján igyekeztem eljárni. Mivel rajtam kívül senkinek sincs baja, így reménykedtem a gyomorrontásban. Így utólag már látszik, hogy hiba volt elindulni a családhoz, csak rosszabb lett a helyzet. :( Persze megszakítjuk miattam a kirándulást, de ez már sokat nem segít. Sajna most a családi nyomás meg a kötelező pofavizit nyert.


Most már több mint 48 órája tart, tényleg nem tudom, mihez kezdjek. Inni természetesen próbálok. Írtam, hogy elmegyek orvoshoz, amint tudok, de most maximum mentőt lehetne hívni, más itt nincs, ahhoz előbb haza kéne jutnom.

2019. dec. 27. 23:35
 4/20 anonim ***** válasza:

Ha minden igaz, akkor 2 napja lett rosszul.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__102391..

2019. dec. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Na pont egyszerre küldtük el.

Hogy bírtál ki egy ilyen hosszú utat ilyen tünetekkel? :O

2019. dec. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Amíg ki nem jön minden addig nem kéne bevenni semmilyen gyógyszert meg hasfogót. Ha leveskocka van akkor üres leves amit egyél mert az ionhaztartasod teljesen megborulhatott már. Folyamatosan igyál. Ha nincs leveskocka akkor picit sózd a vizet. Nem kell hogy sós ízű legyen de tegyel bele egy csipetnyit. Ha van panangin (kalium és magnezium van benne) abból vegyél be legalább reggel és este egyet. Ha tudsz enni akkor ropi vagy piritós. Az édes dolgokat most kerüld az csak ront a helyzeten. Ha kiürültél és már voltál kb 20szor wcn és csak víz jön akkor bolus adtringenst lehet bevenni vagy smecta port. Vény nélkül kaphatóak. Ha csak egy vírust szedtél össze akkor ez lemegy pár nap alatt. Ha szalmonellát akkor valóban orvos kell. De vigyázz a kiszáradassal mert szívmegallást is okozhat. Barátnőmet újraélesztették emiatt, mondjuk ő hányt is filyamatosan és nem maradt meg benne semmi. Minimum 3 liter víz/nap ilyenkor. Ezeket az orvos mondta és pár alaklalommal sajnos szükségem is volt rá. ....hatott mert még élek. :) mondjuk nem tudom ilyen állapotban hogy tudsz utazni? Én estem össze és örültem hogy a wcig nem ájultam el.
2019. dec. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Amúgy egyáltalán nem biztos, hogy vírus. A szalmonella pl. baktérium, és ugyanilyen tünetei vannak.

Gyulladáscsökkentőt, fájdalomcsillapítót én egyáltalán nem ajánlanám, mert csak átfut rajtad, ráadásul amúgy is csak ront a rossz állapotodon.

2019. dec. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Idefelé még nem volt olyan rossz, a gyógyszerekkel kibírtam néhány órát. Azóta csak rosszabbodik sajnos.


Mostanra hányok is, azt reméltem, megúszom, de nem. :(


Köszi a tanácsokat, hogy ilyen későn próbáltok segíteni! Megpróbálom kideríteni, hol van itt legközelebb ügyelet és hogy jutok oda, így nem fogok tudni hazamenni.

2019. dec. 28. 00:55
 9/20 anonim ***** válasza:

Hű, ez durva, hogy 2 nap után kezdtél el hányni, nem irigyellek. :( Szerintem egyre valószínűbb, hogy ez komolyabb dolog mondjuk egy calici vírusnál, azon ennyi idő alatt rég túl szokott lenni az ember.

Esetleg hívhatnál ki ügyeletet, valahol x kilométeres körzetben kell lennie olyan ügyeletnek, ahonnan tudnak kiküldeni autót (persze ez az orvos hozzáállásán is múlik)

2019. dec. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem csak a calici vírus létezik. Nekem is volt, hogy 4 nap szenvedés után indult el a "lavina". Igyál, igyál.....ha kihányod akkor is igyál két hányás között is felszívódik vslami. Ez a legfontosabb most. Az orvos 2 dolgot tud tenni veled

Nekem jött már ki ügyelet. 1. Ad egy hányádcsillapító injekciót 2. Ha úgy ítéli beutalót a kórházba. Ahol kapsz infúziót...

Kb ennyi. Ne indulj el ilyen állapotban sehova! Ha ki tudod hívni az ügyeletet hívd fel öket. Az is sokat segít ha megnyugtatnak. Ha nem tudod a számukat a mentőt is fel lehet hívni. Nekem a párom őket hívta mikor hasonló szituban voltam és már elájultam többször. Mikor magamnál voltam meg csak annyit tudtam mondani, hogy meghalok. Hányásra dedalon jó ha tudsz szerezni. Ha nem csillapodik a dolog 24 óra múlva sem akkor kéne orvost hívni a kiszáradás életveszélyes is lehet. De ilyen állapotban hova akarsz elindulni? Csak össze fogsz esni meg összekakilod magad. Maradj ott ahol vagy amíg elmúlik. Ha túl vagy rajta meg már csak pihenni kell és erősödni. Akkor már nem kell orvos. Kitartást.

2019. dec. 28. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!