Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyomorvírus vagy túlevés?

Gyomorvírus vagy túlevés?

Figyelt kérdés

Késő este lettem rosszul. Hányingerem van, nyitva a gyomorszájam (vagy olyasmi, ótvar büdöseket böffentek), illetve hàtul megállíthatatlanul folyik belőlem a bizonyos. A gyomrom/hasam úgy fáj hullámokban, hogy sírni tudnék.


Honnan dönthetem el, hogy ez valami gyomorrontás (bár nem zabáltam végig a napot igazából, szóval nem szabadna... meg más nincs rosszul a családból...), vagy pont mostanra szedtem össze valami vírust?

Hogy segíthetnék magamon? Reggel utazunk, 4+ órás út...


2019. dec. 26. 04:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezekből a tünetekből bármelyik lehet, ezt sajnos csak a székletvizsgálat derítené ki, de annak ebben az esetben semmi értelme nem lenne.

Én a helyedben nem indulnék el, ha tehetném, mert útközben ez elég necces, még hasfogóval is, mert ki tudja, meddig hat, vagy nem leszel-e rosszabbul, nem leszel-e lázas, vagy nem hánysz-e stb.

Ha mindenképp menned kell, Lopedium/Imodium (ezt víruskor nem ajánlják, csak idegi alapú hasmenéskor, de viszonylag azonnal megfogja a hasmenést, csak kérdéses ugye, hogy meddig). Bolus Adstingens megköti a rossz dolgokat a bélben, igaz, lassabban hat és kúraszerűen kell szedni, de érdekes tartani egy dobozzal otthon, párszáz forint az 50 darab és vírusos hasmenésre nagyon jó. Ugyanez a Smecta por, ami bevonja a beleket, csillapítja a hasmenést, ez is vény nélküli, és kúraszerűen érdemes használni, ha jelentkezik a baj. Persze kérdéses, hogy ügyeletes gyógyszertár mennyire van közel, ha ilyen gyakran megy a hasad, még oda is necces elindulni.

2019. dec. 26. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól mondja az első válaszoló.Annyit tennék hozzá,hogy ne a Lopediumhoz hasonló szerek legyenek az elsődlegesek amit használsz. Sem vírusos,hasmenésnél sem gyomorrontásnál nem szabad - főleg hosszabb ideig - használni,mert a felszaporodott toxikus anyagokat nem engedi kiürülni. Egyébként pedig mindegy,hogy vírus okozza a betegséged,vagy túlevés. Mindkettőnél ugyanazt kell csinálni. Az fent leírtak szerinti gyógyszerek,sok folyadék és diéta.
2019. dec. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Inkább csak azért nem mindegy, mert nem akarok mást összefertőzni. Meg mert a vírus tovább tart, napokig rosszul van az ember, ami rokonidőnél nem szerencsés. Már rég nincs a gyomromban semmi, de még mindig nem vagyok jobban, szóval gondolom akkor benyaltam valamit... :(

Enterol van itthon, azt ugye szokták random hasmenésre is, nem csak antibiotikum mellé. De akkor megpróbálok valami gyógyszertárat keríteni a környéken.

2019. dec. 26. 09:24
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, igen, Lopedium csak a legvégső esetben, az nem ilyenkorra való, hanem vizsgadrukkra pl.

Sajnos gyomorrontáskor is előfordul, hogy napokig rosszul van az ember, így tényleg csak lutri, hogy gyomorrontás vagy vírus okozza a tüneteket.

Enterollal nem árthatsz.

2019. dec. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!