Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehetne hányni?

Hogyan lehetne hányni?

Figyelt kérdés

NEM BULIMIÁS CÉLLAL! A helyzet a következő: már pár napja fogalmam sincs, hogy mi van velem, de egyszerűen rátapadtam a hűtőre, ettől minden nap fájt a hasam, annyit zabáltam és ráadásul még szarul is aludtam tőle. Mai menü pl.:

REGGELIRE 1 muffin egy minizsömle sajttal és paradicsommal mellé 2 pohár tej

EBÉDRE egy tál gyümölcsleves és egy kis krumpli uborkával

Aztán délután hazajöttem és egyszerűen nem volt megállás: ettem egy almát egy kiflivel aztán egy gofrit utána 2 szelet kenyeret most pedig egy csibeburgert és egy kis sültkrumplit :(

Tele vagyok, próbáltam hányni, de nem ment, megittam elötte egy liter vizet, lenyultam a torkomon és megpóbáltam hányni, egy ideig öklendeztem, de aztán kijött, de csak a víz :( És még mindig nagyon tele vagyok :(( Segítsetek kérlek!! nagyon rosszul érzem magam :( Esetleg valaki tudna tanácsokat adni, hogyan küzdjem le az ételfüggőségem ?? Nem akarok drasztikus fogyókúrába kezdeni, annak ellenére se, hogy van rajtam 10 kg felesleg :/ De valamilyen szabályt szeretnék beiktatni, hogy legalább ne hízzak ennál is hatalmasabbra :( 13/l



2017. ápr. 7. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát a hánytatás nem megoldás. Rászokik a szervezeted, és pontosan ettől alakul ki a bulimia.

Egy 13 éves, fejlődő szervezetnek kell az energia. Nem eszel sokat önmagában, hanem inkább "szemetet" fogyasztasz, és lényegében ezért eszel ennyit, össze-vissza.

Nincs baj a napi többszöri evéssel, mert egy kiegyensúlyozott étrend az napi 5x-i evésből kell, hogy álljon.

Reggeli- tízórai- ebéd- vacsora, és uzsonna.


Ha Rád tör az éhség, akkor ropogtass inkább valami gyümölcsöt, vagy zöldséget. Pl.alma, banán, mandarin- narancs, vagy répa, uborka, stb.

A zsemlét, péksüteményeket, a lisztes ételeket kellene elsősorban száműzni az étrendedből, és a cukrokat. Elsősorban ezek okozzák a súlyfelesleget.


Inkább natúr joghurtot egyél, műzlivel, vagy túrót- sonkával, barna kenyérrel. Ebédre pedig párolt zöldségeket, rizzsel, burgonyával (püré, tört krumpli formájában, nem sültkrumpli). Mellé inkább hal, csirke legyen, ezekben sok a fehérje. Sok féleképp lehet ezeket is elkészíteni, tehetsz hozzá különféle szószokat, mártásokat, stb.


Ha szeretnél még tanácsokat, írj nyugodtan.

2017. ápr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel. Nem volt nagyon sok, amit ettél ma, ellenben hasznos tápanyag elég kevés volt benne.

Olvastam korábban egy cikket, mely szerint a túlevés fő oka a fehérjehiányos táplálkozás. Azaz addig tömöd magad, amíg nem viszel be elég fehérjét. A gyorsan felszívódó szénhidrátoknak (cukor, liszt, krumpli) is van olyan hatása, hogy minél többet eszel belőlük, annál többet kívánsz, és nem tudsz leállni. A szénhidrátok felszívódását úgy tudod lassítani, ha több zsiradékot, fehérjét vagy rostot (pl. zöldségek) eszel melléjük, illetve ha eleve lassan felszívódó szénhidrátokat fogyasztasz. De ha nem akarsz hízni, a nagy mennyiségű szénhidrát+zsír kombináció nem éppen előnyös.

Ha sokat ettél és rosszul érzed magad, nem a hányás a megoldás. Inkább igyál egy deci citromos vagy almaecetes vizet, vagy egyél savanyúságot (segíti az emésztést), és ha már jobban vagy és nincs tele a gyomrod, tornázz, sportolj valamit.

2017. ápr. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg is találtam:

[link]

2017. ápr. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is ételfüggőséggel küzdöttem, már gyógyulóban vagyok. A legjobb az, ha a cukrot teljesen kiiktatod az életedből, és mondj búcsút az összes feldolgozott műkajának. A legjobb az ha normális ételekből rendes mennyiséget eszel és nem a fogyás vagy a hánytatás, hashajtózás az elsődleges cél. Hanem fókuszálj az egészségedre a tested kinézete és mások véleménye helyett. Egyél bátran gyümölcsöt, zöldséget, gabonaféléket (fehérlisztes tészta, fehérkenyér kivételével bármit) tojás, húsok, zabpehely. Ha elég tápanyaghoz jut a szervezeted akkor testileg és lelkileg is jól leszel és eszedbe nem jut majd édességekből és szemétkajából bezabálni.
2019. jan. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!