Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » SOS! Mitől vagyok pattanásos?

SOS! Mitől vagyok pattanásos?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok egészségesen élek. Rendszeres mozgás, zöldség gyümcs fogyasztása, mégesem értem, hogy mitől vagyok patis.

- Rossz fogam nics

- túlsúlyos nem vagyok

- csináltam allergia tesztet is 2x kétt különböző helyen és mind a kéttszer negativ lett

- Tejterméket allig eszek

- Italokat csak néha fogysztok

- voltam bördokinál felirt egy krémet nem használt, csak rosszabb lett...

- Börgombám nincs, vagy remélem, hogy nincs mert akkor a dokinak látnia kellett volna

- figyelek a higiéniára, rendzseres türülközö csere dirket van még egy extra az arcomra


Ha valakinak van még valamelyin ötletet, annak nagyon örülnék, mert már alig merek kimenni az utcára

Köszönöm <3



2020. jan. 12. 11:21
 1/6 anonim válasza:
Szia anyukám kozmetikus és tőle tudom hogyha nem tisztítod micellás vízzel a bőröd minden reggel és minden este akkor nagyon gyakori hogy pattanások jelennek meg a bőrödön! Ajánlom hogy használj rá krémet! A legjobb ha elmész egy kozmetikushoz és ő megtudja mondani ponstosan hogy melyik krémet használd rá, de semmiféleképpen ne kenj magadra drogériákban beszerzett olcsó krémeket! Én az Ilcsi fekete szappant ajánlom ennél a krémnél nincs hatásosabb és jobb se ! nézz utána a neten! ezt a krémet fodrászkellékesbe szerezheted be!
2020. jan. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ :)

micellás gerniert használok smink lemosásra :D

akkor maradt a fekete szappan és a kozmetikus ...

2020. jan. 12. 11:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem használt a krém, vissza kell menni, kapsz masikat, esetleg szájon at szedhető gyógyszert is. A bőrgyógyász se tudja, hogy kinek melyik krém fog beválni, nem teljesen egzakt tudomány ez. Amúgy meg sok akne ellenes krém eleinte rosszabbodást idéz elő, és csak tartós használat után fejti ki a jótékony hatását.
2020. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

a bördoki is ezt mondta 4 honapig használtam és látta hogy tényleg nem lett jobb töle csak ténylgesen rosszabb !!

használok crémet, doki ajánlota recepnélkül kapható most várom töle a csodát

2020. jan. 12. 11:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Oké, akkor gondolom írt fel rá mást. Van egy rakás opció, és ha egyik se hoz javulást át lehet térni az antibiotikumokra meg a retinoidokra.
2020. jan. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem használok már micellás vizet kb 3 éve de egyáltalán vagyok pattanásos. (Színielőadásra egyébként kókuszosakat használok)

Előfordulhat hogy egy kicsit felborult a hormonháztartásod, ez kb bármitől lehet. Stressz, párkapcsolatban egy kisebb változás, költözéstől is előfordulhat de akár attól is hogy egy hétre elmész nyaralni, kikapcsolódni. Ha mozogsz, egészségesen táplálkozol akkor egy idő után szerintem vissza fog állni de ha esetleg nem akkor ezt egy hormonokat vizsgáló vérvétel biztosan.

Szerintem nem kell félned vannak időszakos "átmenetek " velem pl volt olyan hogy egyszerűen nem jött meg a menstruációm, természetesen azonnal elmentem orvoshoz dehát nem ért sokat úgy hogy elmentem magán dokihoz csináltattak vérvételt de a D vitaminon kívül semmi probléma nem volt, fogamzásgátló jött szóba, már éppen váltottam volna ki de 3 hónap után magáról semmi beavatkozással megjött.

2020. jan. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!