Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor a szénhidrátokat,...

Most akkor a szénhidrátokat, vagy a zsírokat szorítsam háttérbe, ha pattanásos vagyok? Mindenhol mást írnak és mondanak még az orvosok is, az ember eligazodni sem tud már.

Figyelt kérdés
Szidják a szénhidrátot, mert inzulinreakciót vált ki, ami fokozza a faggyútermelést, de van,akik a zsírt, arra hivatkozva, hogy attól is zsírosabb lesz a bőr. A végén már eljutunk oda, hogy enni sem szabad.

2019. okt. 30. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:
nekem személy szerint inkább a zsír ártott, de érdemes mindkettőt visszaszorítani. nyilván az nem azt jelenti, hogy halj éhen, hanem hogy sok gyümölcsöt zöldséget, halat egyél, nem túl zsíros húsokat, alacsonyabb glikémiás indexű köreteket stb.
2019. okt. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor miből lesz meg a napi egészséges kalóriabevitelem, ha visszaszorítok minf a kettőt?😂 Már csak a fehérje marad, ami nem arra való, hogy energiaforrásként együk, főleg úgy, hogy a magas fehérjebevitelt is összekötik a pattanásokkal. Teljesen logikátlan ez egész.
2019. okt. 30. 08:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Menj el kivizsgálásra bőrgyógyászhoz, gasztroenterológushoz és endokrinológushoz! Ebben a sorrendben. Van akinél hormongond van, van akinél fertőzés, van akinél pl gluténérzékenység, vagy táplálkozás. Az esetek többsében, a szénhidrátok minimalizálása és a rendszeres sport sokat segít


Tüneti kezelés: kozmetikus

2019. okt. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Okozhatja annyi minden igazából, hogy azt sem tudom hol kezdjem, es ami a legjobb, hogy eguszerre tobb minden is okozhatja.
2019. okt. 30. 09:11
 5/10 anonim válasza:
100%
Nálam a zsírok és a szénhidrátok együttes fogyasztása okozta. Pár napig próbáltam a ketogén diétát, egyetlen pattanásom sem volt pedig egész nap zsírt ettem. Viszont, ha megeszek egy jó adag aranygaluskát, akkor garantáltan lesz jónéhány. A mindennapi életben igyekszem zsírmentesen táplálkozni, egészséges, természetes ételeket enni és így nagyon ritkán van bőrproblémám.
2019. okt. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem két dolog van, amitől kijönnek a pattanásaim: a tej és a növényi olaj. A savanyított vagy érlelt tejtermékek (pl. sajt) kevésbé problémásak, a legrosszabb a tejpor. Olajokból az étolaj az, amit kerülnöm kell, olajos magvakból kisebb mennyiséggel nincs bajom, persze ebből is vannak jobb és rosszabb fajták. Sokáig tartott, mire ezeket kitapasztaltam. A sok zsír (nem olaj) nekem nem gond. Néha előfordulnak olyan napok, amikor viszonylag sok szénhidrátot viszek be, ilyenkor sem leszek pattanásos, a tejtől viszont már másnapra.
2019. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én az eső négy hétben inkább semmiféle tejterméket nem ennék, és nem a zsírokkal, vagy a szénhidrátokkal kezdeném a diétát.
2019. nov. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
5 eve nem eszek tejtermeket
2019. nov. 6. 23:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Tehát tejtermékek kilőve.

Amit írtál a kérdésed alatt, azzal az a gond, hogy nem tesz különbséget a makrók fajtái között. Nem a szénhidráttal van a baj, hanem a finomított szénhidrátokkal. A zsírral sincs gond, de nem mindegy, miből viszed be.

Próbálj meg összességében egészségesebben táplálkozni, a sok mesterséges adalékanyagot tartalmazó feldolgozott ételek mennyiségét csökkenteni vagy ezeket teljesen kiiktatni. Ha emellett szednél omega 3 kiegészítőt, az is sokat segíthet (önmagában egy rossz étrend mellé nem biztos).

2019. nov. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egeszsegesen elek 5 eve es kerulom a gyorsan felszivodo szenhidratokat. Sot, a glutent is. Emellett sok zoldseget eszek es multivitamint is szedek. Teljesen tanacstalan vagyok, az orvosok sem tudnak semmit mondani, nem segitettek a gyogyszerek sem.
2019. nov. 7. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!