Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Amerikában tényleg betiltották...

Amerikában tényleg betiltották a tápiókát, és tartalmaz úgynevezett goitrogén anyagot?

Figyelt kérdés
Nemrég egy fórumon írta valaki, hogy Amerikában már betiltották, mert egészségtelen. Pajzsmirigy beteg is vagyok és állítólag tartalmaz a tápióka is goitrogén anyagot, amit kerülnöm kéne.

2020. febr. 3. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Hülyeséget írt. Amúgy meg: [link]


" Bizonyos zöldségek olyan természetes növényi összetevőket tartalmaznak, melyek goitrogén, vagyis golyvaképző hatásúak, ezáltal meggátolják a pajzsmirigy egészséges működéséhez nélkülözhetetlen jód felszívódását. Jó hír azonban, hogy a goitrogének igen érzékenyek a magas hőre, így alapos főzés után már fogyaszthatók"...

2020. febr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos pont pajzsmirigy beteg vagyok. Arról már olvastam, hogy főzéssel csökken a goitrogén anyag az élelmiszerekben, kivétel ez alól a köles, cirok és a teff. A tápiókáról nem találtam ezzel kapcsolatban adatokat.
2020. febr. 4. 09:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

a hormon/pajzsmirigy reszhez nem tudok hozzaszolni, de azt bizton allitom, hogy nincs betiltva a tapioka

legalabbis Kalifornia allamban nincs mert itt elek es szoktam venni tapioka pudingot, lehet kapni tapioka gyongyot (amibol magad csinalsz pudingot) es van otthon tapioka lisztem suritesre

2020. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem tudom, hogy honnan veszik az ilyesmit az emberek, így terjednek a tévhitek.
2020. febr. 8. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!