Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Honnan ered az az Urban...

Honnan ered az az Urban Legend, hogy a szójabab ( nem mint kiegészítő) egészségtelen? Eleve MO-n GMO terméket nem is lehet forgalomba hozni, illetve a szója fito ösztrogént tartalmaz, nem pedig állati eredetüt.

Figyelt kérdés

Mégis, még mindig az van az emberek fejében hogy egészségtelen. Illetve már olyat is hallottam ( nem témába vágó de azért megemlíteni érdekesen vicces:D), hogy a férfiaknak a melle( gynocomastia) azért nől meg, mert csirkemellet esznek...

Nekem itt egy csomag szárított szója a kezemben, rá van írva a termesztő is és az is hogy GMO mentes. Akkor miről beszélünk?


2018. febr. 13. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem arra gondolhatott, aki mondta/írta, hogy létezik szójaallergia. Továbbá van néhány betegség, amelyek esetén nem tanácsos szóját fogyasztani, mert valamelyik összetevője (nem tudom a nevét) negatívan hathat.
2018. febr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Mivel a legtöbb szójatermék a vegákhoz köthető, és az átlag magyar valamiért vérszemet kap, ha megtudja, hogy valaki vega a környezetében.
2018. febr. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A magyar ember már attól is vérszemet kap, ha valami más mint amit ő megszokott. Amúgy én nem vagyok vegetáriánus.
2018. febr. 14. 08:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Elsősorban a húsipar propagandája miatt terjedt el ez a hülyeség.
2018. febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!