Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van itt olyan ex anorexiás,...

Van itt olyan ex anorexiás, aki már egészséges testsúllyal rendelkezik és képes magát úgy szeretni?

Figyelt kérdés
Komfortosan érzed magad a testedben? Nem vágysz arra, hogy ismét lefogyj?

2020. febr. 5. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, kimondottan normál testsúllyal nem, de olyan 18-as bmi-vel már el tudom fogadni magam.

Ha egyéb szempontból jó időszakom van, akkor jól érzem magam a bőrömben. Olyankor szokott rám jönni, hogy inkább le akarok fogyni, ha valami más problémám van, magánéleti, munkahelyi, amikor nem látom más értelmét az életemnek.

De valószínűleg nem vagyok teljesen gyógyult, úgyhogy kíváncsi lennék még mások tapasztalataira is.

A javulás azért egyértelmű, mert nem foglalkozom annyit az evéssel, legszívesebben egyáltalán nem foglalkoznék vele. Illetve amikor nagyon benne voltam, akkor inkább meghaltam volna, mint hogy meghízzak 18-as bmi-re. Tehát ez változhat, megjavulhat.

2020. febr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem pont ugyanez a bajom, csak én inkább 16-17 bmi között mozgok, ez az amit el tudok viselni, itt már van mensesem, de még ez is olyan, hogy amúgy néha baromira fogynék, csak tudom, hogy sehová sem vezet..


És tök ugyanez, hogy már nem minden az evésről szól, tudok függetleníteni és ez király, sokkal élhetőbb..


Jó lenne hallani valakiről, aki 20-as bmivel elvan, szereti magát, nem gondol arra, hogy fogynia kéne, mert reálisan látja magát. Talán az reményt adna, hogy van még ennél is jobb állapot, mint amibe már pár éve belehelyezkedtem..

2020. febr. 6. 12:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem én azért még 20-as BMI alatt vagyok, de nem akarok most mérlegre állni, meg számolgatni.


Egészen jól vagyok mostanában magammal annak ellenére, hogy én is azt hittem, 17-es BMI fölött inkább a halál. De nem.


Engem az motivált, hogy tudtam, hogy vagy meghalok az anorexia miatt vagy vegetálok és szenvedek tovább egy egészségtelen súlyon, vagy hízok, és talán jobb lesz. Szóval én tudtam, hogy előbb-utóbb meg akarok gyógyulni, mert azt azért mind tudjuk, hogy az nem élet, amin egy anorexiás keresztül megy.

Nekem személy szerint nagyon sokat segített az, hogy az interneten rengeteg selflove, bodypositivity contentet nézegettem, meg ilyen real recovery storykat (nem azokat, amiket telepakolnak borzasztó triggering képekkel).


És most eljutotam odáig, hogy van energiám élni, dolgokat csinálni, és épp ezért nem foglalkozok annyit a súlyommal és az evéssel. Végre tudok tanulni is, és készülni rendesen az érettségire. Sosem hittem volna, hogy ez lehetséges, de tényleg nem ez a legfontosabb, már nem ez a mérce. Persze vannak rossz napok, de olyanja mindenkinek, minden egészséges embernek van, szóval ilyenkor nem adom fel.


És még két dolog, ami segít:

- tudom, hogy bármikor le tudnék fogyni, ha akarnék

- igyekezz minél lassabban visszaszedni a kilókat és egyre ritkábban mérni magad, így hozzá lehet szokni. az első kilóktól nagyon megrémültem, de aztán már 1-2 kiló hízás már nem jelentett olyan drasztikus változást.



Hajrá!!!

2020. febr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most kb 21-és a BMI-m. Régebben en is azt hittem inkább a halál minthogy 17 fölé menjen, soha nem tudtam elképzelni se h jobban leszek vagy képes leszek akar fel kilóval többel élni. Azóta felszedtem több mint 10 kilót, eletem egyik legkeményebb harca volt az onelfogadas, sokáig inkább úgy éreztem magamra erőltetem, bemagyarázom magamnak h jól vagyok és ezt is próbáltam előadni mindenkinek. Majd évek altt eljutottam oda h egyszer csak azt vettem észre h mostmár szeretem magam, szexinek érzem magam, ŐSZINTÉN MONDOM nem akarok csont sovány lenni, jól érzem magam a bőrömben, szeretek enni, és jól érzem magam a bőrömben. Soha de soha nem gondoltam volna h létezik ilyen az eveszavar után, elképzelhetetlennek tartottam és kezdetben nem is akartam ide eljutni és most megis itt vagyok és örömmel nézek tükörbe tele hassal is :)) kitartás mindenkinek, innen mondom hogy van remény!!
2020. febr. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!