Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mely tészták "diétásak"?

Mely tészták "diétásak"?

Figyelt kérdés

Egy olyan diétába, amelyiknek szálkásítás a célja, ott milyen tésztákat lehetne enni? Hajdina tészta? Quinoa tészta? Teljes kiőrlésű búza tészta? Teljes kiőrlésű durumtészta? Teljes kiőrlésű tönköly tészta? Csicseriborsó tészta? Vöröslencse tészta?

Mely tésztákban van sok feherje ill. hasznos tápanyagok?

Emellett ha valaki diétában (szálkásítás) liszttel akar készíteni valamit, milyen lisztek a jó lisztek? tk.zabliszt, zabpehely liszt, hajdina liszt, Quinoa liszt, csicseriborsó liszt, teljes kiőrlésű búza liszt, tk tönkölybuza liszt, Graham liszt??

Illetve milyen olaj a jó olaj ilyenkor? Kókusz vagy olíva? (olivánál azt olvastam az csak salátára jó, de a kókusz meg telített zsírsavakat tartalmaz)


2020. febr. 7. 13:11
 1/1 bodnar edit ***** válasza:
Nos ami tésztákat felsoroltál, mind nagyon jók, még hozzá tenném a durum tésztákat is! Olajnál az oliva nagyon egészséges, de jó a kókusz is, meg más magvakból készültek is! Szerintem a legfontosabb ilyenkor, hogy figyelj arra is, hogy a szervezeted megkapja a szükséges vitaminokat, ásványi anyagokat. Naponta legalább egyszer meleg étel, hogy vékonybél gyulladásod ne legyen! Végül is szerintem ha fogyni szeretnél, beszélj egy dietetikussal, ő tud majd neked jó tanácsokat adni, ételeket összeállítani!
2020. febr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!