Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha minden kaja egészségtelen...

Ha minden kaja egészségtelen (kenyér, húsfélék, sütemények, tejtermékek, vaj, tészták) akkor mit egyek?

Figyelt kérdés
2015. máj. 13. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyél húzós egeret :D
2015. máj. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Na ja ez engem is érdekelne. :D A gyümölcs is tilos, mert cukros...
2015. máj. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ráadásul refluxom is van, elvileg a gyümölcsöt se nagyon szabadna ennem.
2015. máj. 13. 16:48
 4/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul paprikát és paradicsomot sem ehetek, rá. Rizsen és krumplin fogok élni...
2015. máj. 13. 16:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Tojást zöldséggel és kókuszzsírral, legjobb :)

Azért pár deka málna sem árt meg, az nem nagyon cukros.


Ez nem teljesen komoly válasz, bár félig az. De én nem tartom egészségtelennek a jóféle házi húst. Süteményt lehet jó alapanyagokból készíteni. A keménysajt, a krumpli, a vaj, a rizs, ezek kisebb mennyiségben jólesnek, nem érzek problémát (a nagyüzemi tejtermékekben még igen, de nem leszek hipokrita a Neten se. a jófélével viszont nincs bajom).


Ja és elég nagy olajos mag fan vagyok :) Nem félek a fitátoktól, valamit pedig enni kell.

Rengeteg zöldség és gyümölcs van és a zömét szeretem.


Úgyhogy lehet mit enni bőven és változatosan, akkor is, ha az ember kihagyja a glutént, a laktózt (aki nem érzékeny, annál ha nyomokban szerepel, nem történik semmi), a normál cukrot.

Én ezenfelül minimalizálom a szénhidrátot és nem szoktam húst enni, de így is elég sok lehetőséget látok magam előtt.


Viszont amit elhagytam, azt utánaolvasás és a testemmel való konzultáció után hagytam el, nem azért, mert hallgatnék másokra.

2015. máj. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azóta írtál. Hmmm, ezek nehezítenek, de még mindig vannak lehetőségek.


Fehérje viszont kell, egyél tojást vagy húst. Vagy hüvelyeseket vagy más zöldséget nagy mennyiségben, olajos magvakat... De valamilyen fehérjeforrás kell. A rizsben is van, de kevés. A zabpehelyben egy kicsit több.


Rengeteg zöldség van, nemcsak paprika és paradicsom, de részvétem, ezek nekem nagyon hiányoznának.

2015. máj. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Majdnem mindent lehet enni csak mértékkel. Én is refluxos vagyok, csoki, kávé, üditők, paradicsom, paprika, retek, pörköltes ételek, fűszeres ételek, káposztafélék mindenképp kerülendők, de neked kell kitapasztalni mi okoz panaszt.
2015. máj. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet minden kaja egészségtelen, + ha úgy vesszük akkor az éhhalál egészségtelenebb minden nem-gyorsan ölő kajánál (gyilkos galóca pl. egészségtelenebb lehet mint az éhezés az én logikám szerint)


Neked csak azt kell kitapasztalnod, számodra mi túl egészségtelen.


Én a húst és zöldségeket, zsírt enném a helyedben. De ma elég sokat beszéltem refluxról, sok tanács elhangzott (pszichés de főként táplálkozási téren) szóval létezik elég sok lehetőség amit kipróbálhatsz.


Én a sima lowcarb étkezést ajánlanám (kezdetnek), lehetőleg teljesen tej- és gluténmentesen. Ha nem jön be, kipróbálsz mást.


Refluxra vannak ilyen gyomorsav pótló termékek, étkezések előtt lehet használni, hogy pótolja a KEVÉS gyomorsavat. Ez is segítheti eleinte a tünetek elmúlását.

2015. máj. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!