Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történne, ha egy hónapig...

Mi történne, ha egy hónapig megvonnám magamtól a cukorbevitelt?

Figyelt kérdés
2020. febr. 24. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha pótolod valamivel (pl. gyümölcsök, szénhidrátok), és nem cukor formájában viszed be a szervezetbe, akkor semmi. Nullára nem lehet megvonni a bevitelt, mert felborul a cukorháztartásod.
2020. febr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Barát Csaba ***** válasza:
61%
Semmi, a normális ételekből álíltja elő a szervezeted!
2020. febr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

Aki azt írja, hogy semmi, az még nem próbálta soha!

Én csináltam pár hónapig...

Első három nap semmi nem történt, de az utána jövő két hét nagyon nehéz volt, iszonyatosan kívánta a szervezetem. Szinte elvonásos tüneteim voltak, hiába ettem magas cukortartalmú gyümölcsöket. Aztán átállt a szervezetem, könnyebb lett.

Mire megengedhettem magamnak egy szelet igazi, cukros süteményt, már kifordult a számból, annyira idegen és furcsa lett a cukros íz. Az üdítőket pedig nyálkásnak, rossznak éreztem...

Ma már újra eszem cukros dolgokat, de nagyon mértékkel és sok korábbi kedvencemre a mai napig nem tudok ránézni sem.

2020. febr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Milyen jótékony hatással lehet a szervezetemre?
2020. febr. 24. 10:04
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Nekem agresszív rosszindulatú daganatot diagnosztizáltak, ami 6 hét alatt nőtt a semmiből 3,5 cm-esre és rögtön áttéteket is képzett. A legdurvább kemoterápiát kaptam a maximális dózisban. (minden mindegy alapon) az orvos nem támogatta a cukormegvonást, de én a diagnózis napjától betartottam. (Mindenhol azt írják, hogy a cukor táplálja a legjobban a ráksejteket) kb a kezelés felénél már eltűntek az áttétek, mire a végére értem, minden eltűnt. Azóta is negatív minden leletem.

Azt nem mondom, hogy csak ez miatt gyógyultam ki, de a cukrot életem végéig leszorítom, az biztos...

2020. febr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mikor volt ez? Miféle daganat?
2020. febr. 24. 12:30
 7/8 anonim ***** válasza:
2018 május. Mellrák
2020. febr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy kiiktatnád a hozzáadott cukrot az étrendedből, azt nyugodtan csinálhatod, nem csak 1 hónapig, hanem akár egész életedben. Hogy lesz-e pozitív hatása, az attól függ, milyen az étrended. Ha sok keményítőt (krumpli, gabonák stb.) és gyümölcsöt eszel, akkor a szervezeted ugyanúgy hozzájut a cukorhoz, mint eddig, csak másból.
2020. febr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!